De tentoonstelling Duotone (Bert Frings en Gyz La Rivière) in Studio Seine. Foto: Aad Hoogendoorn
De tentoonstelling Duotone (Bert Frings en Gyz La Rivière) in Studio Seine. Foto: Aad Hoogendoorn

Studio Seine viert het tienjarig bestaan met een jubileumshow

Algemeen 112 keer gelezen

Rotterdam - Studio Seine bestaat tien jaar en dat vieren ze met de jubileumshow #10. Sinds 2016 organiseerde de kunstgalerie aan de Mathennerdijk vijftig tentoonstellingen met 85 verschillende kunstenaars en/of gastcuratoren. Ze namen deel aan verschillende kunstbeurzen en transformeerden de onafhankelijke tentoonstellingsruimte tot een geëngageerde galerie voor hedendaagse kunst. 

Alle reden om stil te staan bij de afgelopen tien jaar, vindt Studio Seine. Dat doet de galerie samen met tien kunstenaars waarvan ze eerder een solotentoonstelling presenteerden. Hun werk - schilderijen, tekeningen, sculpturen, video, fotografie - nodigt uit tot reflectie. In alle werken is het handschrift van de maker duidelijk te herkennen. 

Plek voor persoonlijke verhalen

Studio Seine is dé plek voor persoonlijke verhalen. Hier worden kunstenaars uitgenodigd die verhalen laag voor laag af te pellen en te tonen. Dat kan bijvoorbeeld gaan over conflict, persoonlijke en maatschappelijk breuklijnen, echo’s van de geschiedenis of heling en verbinding. 

‘Ieder mens is een verhaal. Door te vertellen, weten we wie die mens is. Waar hij of zij vandaan komt en welke dromen, wensen, obsessies en angsten vormend zijn voor het heden en de toekomst. De beschouwer kan zich onderdompelen in de verhalen van anderen, en zo dichterbij zijn eigen verhaal komen.’

Deelnemende kunstenaars

De kunstenaars die deelnemen aan de jubileumshow zijn Gam Bodenhausen, Tahné Kleijn, Frans van Lent, Steven Antonio Manes, Jochem Rotteveel, Carmen Schabracq, Esmee Seebregts, Jessica Skowroneck, Lise Lou Sore en Giannina Urmeneta Ottiker.

Opening tijdens ACR

De jubileumshow in Studio Seine opent op vrijdagavond 11 september om 18.00 uur, tijdens Art Central Rotterdam XS. Tijdens het openingsweekend van het nieuwe culturele seizoen in Rotterdam (ACR) is de galerie zowel op zaterdag als zondag van 13.00 tot 17.00 uur open.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het stadhuis van Rotterdam. Foto: Ossip van Duivenbode
Kan een wijk het extra verkeer aan als er veel nieuwe woningen gebouwd worden? Algemeen 14 minuten geleden
Foto: Joep Boute/Gemeente Rotterdam
Maastunnel nachtenlang dicht voor autoverkeer Algemeen 22 minuten geleden 1
Foto: Jurgen Jacob Lodder
Rotterdammers met postcode 3067, 3071 en 3086 maken kans op miljoenen Algemeen 33 minuten geleden 2
Foto: Persbureau PeterNick
Politie omsingelt woning nadat vrouw voetstappen hoort en licht ziet branden Algemeen 39 minuten geleden
De tentoonstelling Duotone (Bert Frings en Gyz La Rivière) in Studio Seine. Foto: Aad Hoogendoorn
Studio Seine viert het tienjarig bestaan met een jubileumshow Algemeen 1 uur geleden
Rondje Rijnhaven in 2025. Foto: Lotte Hoekstra/Parfum de BoemBoem
Nergens is de verandering van Rotterdam zo zichtbaar als hier: Parfum de BoemBoem organiseert Rondje Rijnhaven 2.0 Algemeen 2 uur geleden

Uit de krant