
Studio Seine viert het tienjarig bestaan met een jubileumshow
Algemeen 112 keer gelezenRotterdam - Studio Seine bestaat tien jaar en dat vieren ze met de jubileumshow #10. Sinds 2016 organiseerde de kunstgalerie aan de Mathennerdijk vijftig tentoonstellingen met 85 verschillende kunstenaars en/of gastcuratoren. Ze namen deel aan verschillende kunstbeurzen en transformeerden de onafhankelijke tentoonstellingsruimte tot een geëngageerde galerie voor hedendaagse kunst.
Alle reden om stil te staan bij de afgelopen tien jaar, vindt Studio Seine. Dat doet de galerie samen met tien kunstenaars waarvan ze eerder een solotentoonstelling presenteerden. Hun werk - schilderijen, tekeningen, sculpturen, video, fotografie - nodigt uit tot reflectie. In alle werken is het handschrift van de maker duidelijk te herkennen.
Plek voor persoonlijke verhalen
Studio Seine is dé plek voor persoonlijke verhalen. Hier worden kunstenaars uitgenodigd die verhalen laag voor laag af te pellen en te tonen. Dat kan bijvoorbeeld gaan over conflict, persoonlijke en maatschappelijk breuklijnen, echo’s van de geschiedenis of heling en verbinding.
‘Ieder mens is een verhaal. Door te vertellen, weten we wie die mens is. Waar hij of zij vandaan komt en welke dromen, wensen, obsessies en angsten vormend zijn voor het heden en de toekomst. De beschouwer kan zich onderdompelen in de verhalen van anderen, en zo dichterbij zijn eigen verhaal komen.’
Deelnemende kunstenaars
De kunstenaars die deelnemen aan de jubileumshow zijn Gam Bodenhausen, Tahné Kleijn, Frans van Lent, Steven Antonio Manes, Jochem Rotteveel, Carmen Schabracq, Esmee Seebregts, Jessica Skowroneck, Lise Lou Sore en Giannina Urmeneta Ottiker.
Opening tijdens ACR
De jubileumshow in Studio Seine opent op vrijdagavond 11 september om 18.00 uur, tijdens Art Central Rotterdam XS. Tijdens het openingsweekend van het nieuwe culturele seizoen in Rotterdam (ACR) is de galerie zowel op zaterdag als zondag van 13.00 tot 17.00 uur open.















