Een impressie van alle hoogbouw die we bij de Rijnhaven kunnen verwachten. Zaterdag wordt het ontwerp van het eerste bouwblok bekend. Beeld: Gemeente Rotterdam
Een impressie van alle hoogbouw die we bij de Rijnhaven kunnen verwachten. Zaterdag wordt het ontwerp van het eerste bouwblok bekend. Beeld: Gemeente Rotterdam

De eerste toren bij het Rijnhavenpark gaat Flow Town heten: ‘Spectaculaire hoogbouw aan het water’

Algemeen 7.267 keer gelezen

Rotterdam - Er gaat komende jaren veel gebeuren rondom het nieuwe Rijnhavenpark. Er komt een park natuurlijk, een strand, maar ook heel veel nieuwe woningen. Zaterdag wordt het ontwerp van het eerst bouwblok bekend gemaakt. Flow Town gaat die toren heten.

Wethouder Chantal Zeegers onthult zaterdag 5 september van 13.00 tot 15.00 uur in de De Keet aan de Rijnhaven het ontwerp van Flow Town. Het gaat om de toren die het dichtst bij het metrostation komt te staan. Als alles volgens de planning verloopt, start de bouw in 2029. In de jaren daarna volgen er nog twee bouwblokken. Uiteindelijk worden er langs de Posthumalaan aan de rand van het Rijnhavenpark in totaal ruim 3000 woningen gebouwd.

Spectaculaire hoogbouw

Maar eerst het ontwerp dus. ‘Flow Town is een absolute aanwinst voor de Rijnhaven: de eerste spectaculaire hoogbouw die verrijst aan het water. Behalve het mooie uitzicht, zijn groen en balkons bijzondere kenmerken van dit gebouw’, aldus gemeente Rotterdam.

In Flow Town komen circa 1.000 woningen met minimaal 20 procent sociaal- en 30 procent middensegment-woningen. Naast horeca en kantoren komen er in de toren een supermarkt, dagelijkse winkels en een gezondheidscentrum. 

Lees hier meer over alles wat er in en rond de Rijnhaven gaat gebeuren en wat de planning is.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Beeld: Bakkers|Hommen
Brainpark verandert van kantorenwijk en woonwijk: gebouw met 171 sociale huurwoningen in aantocht Algemeen 12 minuten geleden
Foto: Maddy Koster
Prachtig begin van de meteorologische herfst Algemeen 1 uur geleden 1
Jolanda Hoogenboom is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Foto: Joop van der Hor
Koninklijke onderscheiding voor Jolanda Hoogenboom van Sint voor elk Kind Algemeen 1 uur geleden
De Wereldhavendagen. Foto: Anne Reitsma
Zo overleef je de Wereldhavendagen (7 tips voor een mooi weekend!) Algemeen 1 uur geleden
Sparta Rotterdam is een club voor iedereen. Foto: Mischa Keemink/Sparta Rotterdam
Bij KidsClub de Spartaantjes beleef je Sparta niet alleen vanaf de tribune Algemeen 1 uur geleden
Foto: Bart Bos
Samen op de brug van liefde Algemeen 16 uur geleden

Uit de krant