
Sierlijke Atlantic Huis waar oud en nieuw Rotterdam samenkomen
Algemeen 1.702 keer gelezenRotterdam - Eén van de mooiste wijken in Rotterdam is ongetwijfeld het Scheepvaartkwartier, aldus onze trouwe inzender Bart Bos. Hier straalt nog de rijkdom van de Rotterdamse geschiedenis met imposante patriciërshuizen. Dit was in vroegere tijden het epicentrum van de Rotterdamse havens.
Nu heerst er een gezellige drukte en tegelijkertijd serene rust bij de pittoreske Veerhaven grenzend aan het Westplein waar één monumentaal pand meteen in het oog springt: het Atlantic Huis.
Een kolossaal niet te missen sierlijk gebouw met art deco elementen. Oorspronkelijk in 1930 gebouwd als ultramodern bedrijfsverzamelgebouw met zelfs een parkeergarage. Op de hoek bevond zich Grand café-restaurant Atlantic, the place to be in die tijd. Tegenwoordig is hier café-restaurant Loos en zijn de eerder bovenliggende bedrijven getransformeerd tot appartementen en kantoren.
Maar het gebouw heeft nog steeds de grandeur als in 1930. Met de Zalmtoren die boven het gebouw uittorent is perfect de ontwikkeling van Rotterdam na de Tweede Wereldoorlog te zien. Hier komt oud en nieuw Rotterdam samen.















