
Euthanasie voor stokstaartjes Diergaarde Blijdorp: er was geen plek meer voor ze
Algemeen 1.265 keer gelezenRotterdam - Diergaarde Blijdorp heeft een groep stokstaartjes geëuthanaseerd. Het ging om een groep mannetjes. Er waren te veel mannetjes binnen de huidige groep stokstaartjes en dat zorgde voor onderlinge problemen. En elders in Europa was er geen enkele dierentuin met plek voor de beestjes.
De stokstaartjes zijn in de dierentuinwereld onderdeel van een zogenaamd ‘breed- en cullbeleid’. Dat is een fokprogramma waarin dieren zich kunnen blijven voortplanten. Dat betekent echter wel dat er ook te véél kleintjes geboren kunnen worden. Binnen het Europese fokprogramma wordt dan gekeken of dieren kunnen verhuizen.
Zware beslissing
“Maar er zijn nu eenmaal erg veel dierentuinen met stokstaartjes en er was nergens plek”, vertelt een woordvoerder van Diergaarde Blijdorp. Hij benadrukt dat een zware beslissing als euthanasie nooit lichtzinnig wordt genomen. “We hebben uit alle macht gezocht naar een andere plek, maar dat is helaas niet gelukt. Geen enkele dierentuin had interesse. En dieren in het wild loslaten, is geen optie.”















