Rotterdam wordt steeds groener en groener. Foto: Arnoud Verhey.
Rotterdam wordt steeds groener en groener. Foto: Arnoud Verhey.

Rotterdam laat gras vaker groeien voor meer natuur in de stad

Algemeen 643 keer gelezen

Rotterdam - Wie door Rotterdam loopt, ziet het steeds vaker: hoger gras, wilde bloemen langs fietspaden en struiken die minder strak worden gesnoeid. De gemeente kiest op steeds meer plekken voor een natuurlijkere aanpak van groenonderhoud.

In plaats van kort gemaaide grasvelden en strak aangeharkte plantsoenen, krijgt het groen meer ruimte om te groeien. Er wordt minder vaak gemaaid en wilde planten en bloemen mogen vaker blijven staan. Volgens de gemeente draagt dat bij aan meer biodiversiteit in de stad.

Nieuw straatbeeld

De nieuwe manier van onderhoud moet aantrekkelijker zijn voor wilde bijen, vlinders, vogels en andere dieren. Daarnaast helpen bomen en struiken bij het afvoeren van regenwater, verkoeling tijdens warme dagen en een gezondere bodem.

Volgens Joeri Moelker van de gemeente Rotterdam gebeurt dit in sommige wijken al langer. Hij noemt Terbregge als voorbeeld. “Vroeger maaiden we daar bijna alles zo strak als een golfbaan. Nu maaien we minder vaak en houden we de randen minder strak bij. Het gras wordt hoger en alles verwildert een beetje.”

De verandering leverde in het begin veel reacties op van bewoners. Vooral tijdens de zomermaanden kwamen er volgens de gemeente duizenden meldingen binnen van mensen die zich afvroegen waarom het gras niet werd gemaaid.

Toch merkt de gemeente dat steeds meer Rotterdammers inmiddels gewend raken aan het nieuwe straatbeeld. “Steeds meer mensen begrijpen waarom we dit doen”, aldus Moelker.

Veiligheid voorop

Volgens de gemeente blijft veiligheid daarbij wel voorop staan. Langs drukke wegen, kruispunten en fietspaden wordt extra gecontroleerd of het groen het zicht niet belemmert. Op die plekken wordt indien nodig alsnog gemaaid.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Ruud Spruit
Fijn een stukje door de stad varen Algemeen 8 minuten geleden
Saartje. Foto: Stichting Zwerfkatten Rijnmond
Wie smelt er nou niet voor deze mooie ogen... ‘Kom je met me kroelen?’ Algemeen 39 minuten geleden
Twee weekenden is het één en al muziek, kunst en theater. Foto: Het Plein Public
Twee weekenden vol muziek en cultuur in Historisch Delfshaven Algemeen 1 uur geleden
Snoekjes vissen. Foto: Jan Pieter Kalkman
Babysnoekjes uit hun ‘kraamkamer’ gevist om op een andere plek groot en sterk te worden Algemeen 2 uur geleden
Waar veel cafés vooral focussen op de wedstrijden van Oranje, kiest Villa Kakelbont ervoor om het hele toernooi centraal te zetten. Foto: Today's Specials
Villa Kakelbont wil grootste WK-kroeg van Rotterdam worden Algemeen 3 uur geleden 1
Rotterdam wordt steeds groener en groener. Foto: Arnoud Verhey.
Rotterdam laat gras vaker groeien voor meer natuur in de stad Algemeen 5 uur geleden 33

Uit de krant