
Voorbereidingen van bouw Parkhaven beginnen met kappen bomen
Algemeen 189 keer gelezenRotterdam - Met het kappen van bomen wordt deze maand begonnen met het bouwrijp maken van Parkhaven. In het gebied rond de Euromast worden woningen gebouwd.
Rondom de Euromast zijn acht woongebouwen gepland, tussen de 26 en 70 meter hoog. Er komen drie woongebouwen aan de noordkant van de Euromast en vijf aan de zuidkant. Er komen woningen in verschillende segmenten: sociale huur, middenhuur en -koop en vrije sector. De appartementen variëren in grootte van circa 55 tot 240 vierkante meter.
Pannenkoekenboot
In de plinten van de gebouwen komt ruimte voor horeca, voorzieningen, kleine bedrijven en maatschappelijke functies. Bestaande attracties en voorzieningen zoals de minigolfbaan, de Chinese supermarkt, Pannenkoekenboot en Splashtours blijven behouden. De kade krijgt een groenere inrichting met meer bomen, zitplekken en ruimte om te wandelen.
Raad van State
Op 8 april heeft de Raad van State het bestemmingsplan Parkhaven onherroepelijk verklaard. Nu het bestemmingsplan definitief is, kunnen de voorbereidingen voor het bouwrijp maken van de grond en de herinrichting van het gebied aan de Parkhaven starten.
Kappen bomen
Het bouwrijp maken begint deze maand met het kappen van bomen. Dat is noodzakelijk om de grond geschikt te maken voor de bouw van de nieuwe woningen. Zonder deze werkzaamheden kan de woningbouw niet worden uitgevoerd. Vanwege hun mindere kwaliteit kunnen niet alle bomen worden herplant. Een aantal andere bomen kan wel worden verplant en krijgt een nieuwe plek aan de Parkhaven.
Het groen dat moet wijken voor de woningen wordt gecompenseerd. Uiteindelijk moet het aantal bomen in het gebied groeien van ongeveer 350 naar circa 550.
In het eerste kwartaal van 2027 worden kabels en leidingen verlegd en verwijderd om het gebied bouwrijp te maken.















