De Pride March van afgelopen zaterdag. Foto: Rhalda Jansen
De Pride March van afgelopen zaterdag. Foto: Rhalda Jansen

Homohaat moet in Rotterdam bestraft gaan worden met verplichte opvoedcursus

Algemeen 973 keer gelezen

Rotterdam - De gemeenteraad heeft gisteren (donderdag 1 oktober) op initiatief van de VVD besloten om discriminatie, intimidatie en geweld tegen LHBTI’ers te gaan bestraffen met een verplichte opvoedcursus.

‘De tijd van enkel een boete uitdelen is voorbij, blijkbaar is er meer nodig’, aldus VVD-raadslid Joey Engelen. ‘Rotterdam wil de eerste stad van Nederland worden waar homohaat bestraft wordt met een opvoedcursus.’ 

Onderdeel van zo’n verplichte cursus zouden volgens Engelen onder meer gesprekken tussen daders en slachtoffers kunnen zijn.

De motie van de VVD komt na een onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Trimbosinstituut waaruit bleek dat vorig jaar nog maar 22 procent van de puberjongens homo’s accepteerde, bij meisjes daalde de acceptatie van homoseksualiteit van 78 naar 51 procent. 

Verdrietige verhalen

‘In Rotterdam moet je hand in hand over straat kunnen zonder te worden nageroepen, bespuugd of in elkaar geslagen. Wie dat niet begrijpt, krijgt het uitgelegd’, zegt Engelen. ‘Ik hoor beangstigende en verdrietige verhalen van homo’s die uitgescholden worden. Dat past niet in een vrije stad als Rotterdam. Deze intimidatie moet stoppen. Wie een ander intimideert om wie hij liefheeft, moet leren dat hij meer met die ander gemeen heeft dan hij denkt.’

De gemeenteraad roept de wethouder op om met het Openbaar Ministerie en Justitie in gesprek te gaan over het invoeren van een verplichte opvoedcursus voor intimidatie en geweld richting LHBTI’ers. De VVD gaat zelf ook lobbyen in Den Haag.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Café de Bel in het Oude Noorden is een van de deelnemers aan de Rotterdamse Kroegenparade. Foto: Rhalda Jansen/Gemeente Rotterdam
Liefst 41 kroegen doen mee aan Rotterdamse Kroegenparade en overal is iets leuks te doen! Algemeen 12 uur geleden 4
Foto: Maddy Koster
Surfen in het hart van Rotterdam Algemeen 14 uur geleden 1
Foto: Rijkswaterstaat
Opgelet: de A16 richting Rotterdam is dit weekend dicht Algemeen 14 uur geleden 1
Foto: Persbureau PeterNick
Even een dansje doen of optreden bekijken in de hal van Rotterdam Centraal Algemeen 15 uur geleden 1
De concertaankondiging van Villa Thalia.
Burgemeester sluit Villa Thalia voor 24 uur vanwege dreigende situatie rond rapper JoeyAK Algemeen 15 uur geleden 5
Ricardo van Zwol bij Gouwe (Kl)ouwe. Foto: De Havenloods
Muralist Ricardo van Zwol nadert zijn 30e muurschildering in Rotterdam Algemeen 16 uur geleden 1

Uit de krant