Kaz en opa Koos op Kaz' vijfentwintigste verjaardag. De foto werd gemaakt door trotse zus en kleindochter Demi van Vliet. 'Opa gaat iedere zaterdag kijken en is al die tijd al Kaz zijn trouwste supporter.'
Kaz en opa Koos op Kaz' vijfentwintigste verjaardag. De foto werd gemaakt door trotse zus en kleindochter Demi van Vliet. 'Opa gaat iedere zaterdag kijken en is al die tijd al Kaz zijn trouwste supporter.'

Kaz (25) en zijn opa Koos (89) gaan samen op avontuur in Las Vegas

Algemeen 222 keer gelezen

Rotterdam - Kaz van Vliet vierde gisteren zijn vijfentwintigste verjaardag. Vanaf nu mag hij in Amerika zonder gedoe een auto huren, en dus vertrekt hij zaterdag met zijn opa Koos naar Las Vegas. Met zijn 89 jaar is die nog hartstikke kwiek, maar de Rotterdammers zijn ook realistisch. “We hebben geen tijd te verliezen. Opa wil nog zoveel mogelijk herinneringen maken.”

Door Britte Kramer

Koos Voorrips - bekend van hét marathonfeest in Crooswijk - is al eens eerder in Las Vegas geweest, vertelt Kaz. “Het leek hem heel gaaf om nog een keer te gaan, maar dan met mij. Telkens als we elkaar zagen, had hij het erover. Vegas stond sowieso al op mijn bucketlist en het is alleen maar mooi dat het met opa kan. We zijn vaak met elkaar op vakantie geweest, maar nooit zonder andere familie erbij. Mijn ouders en zus vinden het geweldig.”

Reisbureau Crooswijk

“Opa komt nog steeds elke week kijken naar mijn voetbalwedstrijden bij Neptunus-Schiebroek. Normaal gaat het na afloop dáárover, maar de afgelopen weken hadden we het vooral over de reis. Omdat hij het zo leuk vindt om alles uit te zoeken, laat ik hem dat lekker doen. De hele dag door belt en appt hij met ideeën: ‘Is dit niet wat?’ ‘Ja, zeker doen!’, zeg ik dan.”

Achter zijn computer in Crooswijk ging opa deze zomer druk aan de slag met de planning. Het resultaat: een schema waar de gemiddelde reisbureaumedewerker nog een puntje aan kan zuigen. 

Kaz leest wat hoogtepunten voor: “Zaterdag 19 september vliegen we. Als we aankomen: gelijk gokken. En het hotel verkennen. De dag erna gaan we met de huurauto naar de Hoover Dam en de Grand Canyon. Dan naar een Las Vegas Show, plus gokken ook weer. De volgende dag Death Valley en de Route 66, en dan de laatste dag een beetje relaxen bij het zwembad.”

Chaos en grappige momenten

Hier en daar zal er ook wat alcohol genuttigd worden. “Opa kan er wel wat van, en ik ook, dus dat wordt sowieso gezellig elke avond.” Lachend: “Wie weet belanden we nog in een stripclub ofzo. Je weet maar nooit hoe het loopt in Las Vegas. Ik ben van plan om alle grappige momenten en chaos te filmen. Mijn opa heeft soms nogal een woordje tegen mensen. Dat ik denk: o, zeg dat nou niet… Engels kan hij niet, dus dat wordt nog wat.” 

Van scootmobiel naar Monorail

Een beetje spannend is het natuurlijk wel, zo’n verre reis met een 89-jarige. Dat voelt Kaz ook, maar zorgen maakt hij zich niet. “Horen is soms lastig, en lopen ook, maar verder gaat het met zijn gezondheid hartstikke goed. Hij is nog lekker bezig en gaat in zijn scootmobiel overal naartoe. In Amerika hebben we natuurlijk de huurauto, en een hotel waarbij veel dingen op loopafstand zijn. Opa heeft al helemaal uitgezocht dat we ook de Monorail kunnen pakken naar alle bezienswaardigheden. En anders gaat hij gewoon lekker achter zo’n slotmachine zitten.”

What happens in Vegas, does not stay in Vegas... Kaz heeft beloofd wat foto’s van de nu al epische reis met ons te delen, dus houd de website van De Havenloods in de gaten!

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Drag queen Gigi. Foto: Maritiem Museum Rotterdam/Marco de Swart
Maritiem Museum vertelt de verhalen van queers op zee tijdens Rotterdam Pride Algemeen 5 minuten geleden
Kaz en opa Koos op Kaz' vijfentwintigste verjaardag. De foto werd gemaakt door trotse zus en kleindochter Demi van Vliet. 'Opa gaat iedere zaterdag kijken en is al die tijd al Kaz zijn trouwste supporter.'
Kaz (25) en zijn opa Koos (89) gaan samen op avontuur in Las Vegas Algemeen 50 minuten geleden 1
Sanne Lansdaal is sinds mei de nieuwe wijknetwerker en wijkmanager van Oosterflank. Foto: Annemarie van der Ploeg
De positieve energie waarmee Sanne Lansdaal de wijk intrekt Algemeen 1 uur geleden 1
Fysiotherapie Vlambloem is meer dan een reguliere fysiopraktijk. Onder één dak bevinden zich zowel een fysiotherapiepraktijk als een kleinschalige sportschool.
Fysiotherapie Vlambloem: verder kijken dan de pijn alleen Vakmensen van klasse 2 uur geleden
Foto: Bart Bos
Het meest fotogenieke schip van Rotterdam! Algemeen 17 uur geleden 4
Menno Willem Zahn zocht een tegenpool van de voetbalcultuur. Foto: Fleur Bergman
Menno over deuren die opengaan bij Dismantle Algemeen 18 uur geleden

Uit de krant