De makers en hoofdrolspelers tijdens de première van 'De Boezemstraat - De finish start hier'. Foto: Demi van Vliet
De makers en hoofdrolspelers tijdens de première van 'De Boezemstraat - De finish start hier'. Foto: Demi van Vliet

Van plashuis met autoradio naar iconisch feest: bekijk hier de docu over 25 jaar marathon in Crooswijk

Algemeen 2.795 keer gelezen

Rotterdam - Wat begon als ‘plashuis’ tijdens de marathon, groeide in 25 jaar tijd uit tot een iconisch feest in de Boezemstraat in Crooswijk. Nu dragen organisatoren Maurice Herpst (DJ Mause) en Dick van Vliet (Koffiedick) het stokje over. Het feest gaat door, maar zonder hen. Hoewel: Maurice rent er dit jaar zélf voorbij. Eric van der Velden en De Film Makelaar legden de verhalen vast in een prachtige documentaire.

Door Britte Kramer

De film De Boezemstraat - De finish start hier duurt 42 minuten en barst van de mooie beelden en goede verhalen. Naast Maurice en Dick, Rijnmond-verslaggever Dave van der Wal, loper Matthijs van der Poel en Crooswijk-ambassadeur Anneke Strassers, komt ook de 88-jarige Koos Voorrips uitgebreid aan het woord. De gastvrije Boezemstraatbewoner en zijn vrouw Tony - die elkaar als Crooswijkse kleuters al leerden kennen - stelden hun huis elk jaar weer open voor mensen met hoge nood. 

Onmisbaar stuk marathonsentiment

Hun schoonzoon Dick en zijn vriend Maurice besloten op een gegeven moment de lopers voor de deur wat op te zwepen, met muziek vanuit een autoradio. Alleen: om 14.00 uur was de accu van de auto leeg en moest de ANWB komen. Het jaar erop zetten ze speakers neer, later volgde een podium, en zo groeide het feest in 25 jaar tijd uit tot een onmisbaar stuk marathonsentiment. Een feest voor de lopers én voor de buurt.

Lees verder onder de documentaire >


Het feest gaat door

Morgen dus geen DJ Mause en Koffiedick op het podium, maar DJ Carlo van de Après Skihut. Maurice hoopt er nu zélf voorbij te rennen, en te ervaren wat een enorme boost dit uit de hand gelopen aanmoedigingsfeestje geeft. Aan Dick zal het niet liggen: die fietst achter hem aan met een tas vol bananen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Stockfoto: Rick Keus/RET
Woensdagochtend rijden er geen treinen, bussen, trams en metro’s Algemeen 10 uur geleden 24
Foto: Persbureau PeterNick
Man aangehouden na wéér een overval op tabakswinkel aan de Bree Algemeen 10 uur geleden 4
Foto: C. Hulsbus
Internationale topspringers én de volgende generatie op CHIO Rotterdam Algemeen 11 uur geleden
Afbeelding
PMC in Balans: waar verbinding en begrijpelijke zorg centraal staan Vakmensen van Klasse 12 uur geleden
De drie Rotterdamse Zakenvrouwen van het Jaar 2026. Foto: Rens Bok.
De drie Zakenvrouwen van het Jaar bouwen vanuit Rotterdam aan internationale impact Algemeen 17 uur geleden
Foto: Vera Angel
Zo spectaculair was het onweer boven Rotterdam! Foto’s 20 uur geleden 19

Uit de krant