
Berget Lewis eerste naam voor Rotterdam Pride 2026
Algemeen 166 keer gelezenRotterdam - Rotterdam Pride heeft de eerste artiesten en presentatoren voor de editie van 2026 bekendgemaakt. Van 17 tot en met 27 september staat de stad in het teken van zichtbaarheid, verbinding, kunst en cultuur. Het gratis toegankelijke Pride Festival op zaterdag 26 september vindt plaats op het Willemsplein.
Berget Lewis behoort tot de eerste bevestigde artiesten. Ook DJ JEA, dragqueen Mandy McCandy, queer popartiest WINE., Gavin Reijnders en dj Mika Akela staan op het programma.
De presentatie van het festival is in handen van Faye Ferry en Lotte van Eijk. Ook House of Holographic Hoes keert terug met de dragprogrammering en PrideCast is opnieuw onderdeel van het programma.
Queertopia
Rotterdam Pride bouwt dit jaar verder op het thema Queertopia, dat na de succesvolle editie van vorig jaar is uitgegroeid tot de artistieke koers van het evenement. Gedurende elf dagen vinden verspreid door de stad tientallen activiteiten plaats, variërend van tentoonstellingen en workshops tot sportactiviteiten, clubnachten en talks.
Op zaterdag 26 september trekt ook de jaarlijkse Pride March door Rotterdam. De mars staat, net als voorgaande jaren, in het teken van zichtbaarheid, veiligheid en gelijke rechten. Aansluitend vindt op het Willemsplein het Pride Festival plaats.
De aftrap van Rotterdam Pride is op 17 september met de lancering van het Qtopia Magazine. De organisatie maakt de komende maanden meer artiesten en programmaonderdelen bekend.















