
Overlast in De Esch houdt maar niet op, daarom komt er nu een gebiedsverbod
Algemeen 356 keer gelezenRotterdam - Er komt een gebiedsverbod voor een deel van de wijk De Esch. Hiermee wil de gemeente de hardnekkige overlast aanpakken, die bewoners al lange tijd ervaren. Het verbod geldt vijf maanden lang, vanaf 23 juli tussen 23.00 en 05.00 uur.
In De Esch en op de Kralingse kades zorgen bezoekers van buiten de wijk voor geluidsoverlast en verstoring van de openbare orde. Dat is vooral ‘s avonds en ‘s nachts. De gemeente heeft al verschillende maatregelen genomen, maar toch blijft de overlast aanhouden. Op verzoek van de wijkraad en de politie maakt de burgemeester daarom gebruik van haar bevoegdheid om artikel 2:47a van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) toe te passen.
Burgemeester Schouten: ‘De leefbaarheid in de wijk staat onder druk. De rust moet terugkeren in De Esch en bewoners moeten zich prettig en veilig voelen. Daarom maak ik gebruik van deze bevoegdheid.’ Met het gebiedsverbod wil de gemeente voorkomen dat bezoekers overlast veroorzaken en de leefbaarheid en veiligheid in de wijk verbeteren.
Dit betekent het verbod voor jou
Het gebiedsverbod houdt in dat mensen tussen 23.00 uur en 05.00 uur niet in het aangewezen gebied van De Esch mogen zijn. Het verbod geldt niet voor bewoners, bezoekers en mensen die werken in het gebied. Ook geldt het verbod niet voor politie, toezichthouders en hulpdiensten.
Mensen die tussen 23.00 en 05.00 uur wel in het aangewezen gebied zijn, kunnen worden gecontroleerd. Daarbij kan worden gevraagd waarom ze daar zijn. De politie is verantwoordelijk voor de handhaving van de maatregel. Hieronder zie je om welk gebied het gaat:
Beeld: Gemeente Rotterdam















