Afbeelding

Wat gaan we doen met de Maashaven?

Algemeen 399 keer gelezen

Rotterdam - Wat is de toekomst van de Maashaven? Er zijn allerlei ideeën voor de binnenhaven waar het ooit bruiste van havenactiviteiten maar waar nu een oase van rust en open water is. Zo goed als zeker wordt een gedeelte van de Maashaven omgebouwd tot park, waarschijnlijk het oostelijke gedeelte. Maar hoe gaat dat park eruitzien?Er zijn drie opties. Woensdag 27 november worden die besproken in de Maassilo, in 2020 wordt de knoop doorgehakt. 

De gemeente gaat in gesprek met verschillende partijen over de toekomst van het gebied. Bewoners en bedrijven in Afrikaanderwijk, Tarwewijk, Bloemhof-Noord en Katendrecht hebben als het goed is een uitnodiging ontvangen voor de bijeenkomst van  27 november. Dan worden drie mogelijke modellen van een park in de Maashaven gepresenteerd. Ook wordt aan bewoners en bedrijven gevraagd hoe hun ideale park eruitziet. Als je er bij wilt zijn, kan dat. Iedereen is welkom!

Om het park mogelijk te maken zijn al voorbereidende werkzaamheden gedaan. Het havenbekken is uitgebaggerd en er is een schone zandlaag gestort. Ook worden de ligplaatsen voor de binnenvaart verplaatst om ruimte te maken.

Er zijn meer ideeën over de toekomst van de Maashaven. Vorige maand was er nog een voorstel van gemeenteraadslid Kevin van Eikeren om een gedeelte van de haven te dempen en er woningen te bouwen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto van Fenix door Joop Hardam, de de wandeltocht start komende zaterdag hier.
Recordaantal deelnemers voor Nacht van de Vluchteling Rotterdam-Den Haag Algemeen 9 uur geleden 10
De boot kon vervolgens veilig afmeren bij de eindhalte aan de Parkhaven. Foto: 112 Planet Zone Media.
Keukenbrand op pannenkoekenboot in Parkhaven Algemeen 9 uur geleden 3
Het toekomstige Getijdenpark Feijenoord wordt een plek waar natuur, rivier en stad samenkomen. Foto: Maddy Koster.
Getijdenpark Feijenoord: straks eb en vloed beleven midden in de stad Ingezonden 10 uur geleden 3
Rotterdam krijgt er een nieuw horecaconcept bij. Foto: Robin Griffin.
Rotterdam is een horecaconcept rijker: Studio Blendd opent haar deuren in de Doelen Cultuur 10 uur geleden 3
Het schilderij is gemaakt door kunstenaar Ahmad Haraji. Foto: Rhalda Jansen
Ahmed Aboutaleb krijgt plek in eregalerij van het stadhuis Politiek 11 uur geleden 2
De kubussen en de plantenpot op plein 1953. Foto: Berdien Muller.
Kleurrijke kunstwerken fleuren Pendrecht verder op Algemeen 12 uur geleden 2

Uit de krant