Het Oceanium van Diergaarde Blijdorp is voorzien van ruim 2.000 nieuwe zonnepanelen. Foto: Eneco
Het Oceanium van Diergaarde Blijdorp is voorzien van ruim 2.000 nieuwe zonnepanelen. Foto: Eneco

Nieuw zonnedak Oceanium Blijdorp levert bijna twee keer zoveel energie op

Algemeen

Rotterdam - Het Oceanium van Diergaarde Blijdorp is voorzien van ruim 2.000 nieuwe zonnepanelen. Energiebedrijf Eneco verving de 22 jaar oude installatie op het dak van het gebouw. Dankzij de nieuwe panelen wordt met een aanzienlijk kleiner aantal bijna twee keer zoveel duurzame elektriciteit opgewekt. De stroom wordt direct gebruikt voor de klimaatbeheersing in het Oceanium.

Het Oceanium bestaat dit jaar 25 jaar. Al bij het ontwerp van het gebouw werd rekening gehouden met de aanleg van een zonnedak. Drie jaar na de opening plaatste Eneco ruim 3.400 zonnepanelen op het dak. Daarmee beschikte het Oceanium destijds over het grootste oppervlak aan zonnepanelen van Rotterdam.

Na 22 jaar waren de panelen aan vervanging toe. Afgelopen voorjaar verwijderde Eneco de bestaande installatie en werden ruim 2.000 nieuwe zonnepanelen geplaatst. Door technologische ontwikkelingen leveren deze panelen aanzienlijk meer vermogen. Met circa 40 procent minder panelen wordt nu bijna twee keer zoveel elektriciteit opgewekt als met de oorspronkelijke installatie.

Klimaatbeheersing

De opgewekte zonne-energie wordt rechtstreeks ingezet voor de klimaatbeheersing in het Oceanium. Het gebouw huisvest uiteenlopende dier- en plantensoorten die afhankelijk zijn van specifieke klimaatomstandigheden. Zo wordt de duurzame stroom onder meer gebruikt om het verblijf van de pinguïns op de juiste temperatuur te houden. Tijdens de vervangingswerkzaamheden bleef het Oceanium toegankelijk voor bezoekers. De oude zonnepanelen zijn ingezameld door Stichting OPEN en worden verwerkt en gerecycled.

Energiepartnerschap

Met de ingebruikname van het nieuwe zonnedak zetten Diergaarde Blijdorp en Eneco hun bestaande samenwerking op het gebied van duurzame energie voort. Blijdorp neemt ook windenergie af van Rotterdamse windturbines. Daarnaast werd eerder een warmte-koudeopslag gerealiseerd. Op donderdag 15 oktober werd het vernieuwde zonnedak officieel in gebruik genomen. Belinde Bakker, directeur van Diergaarde Blijdorp, en Barbara van de Bergh, directeur Eneco Zakelijk, stonden stil bij de vernieuwing van de installatie.

Met het nieuwe zonnedak beschikt het Oceanium ook de komende jaren over een duurzame energievoorziening voor de klimaatbeheersing van het gebouw.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Burgemeester Carola Schouten. Foto: Casper Rila/Gemeente Rotterdam
De Esch blijft nog drie maanden langer verboden gebied voor buitenstaanders Algemeen 44 minuten geleden
Het Oceanium van Diergaarde Blijdorp is voorzien van ruim 2.000 nieuwe zonnepanelen. Foto: Eneco
Nieuw zonnedak Oceanium Blijdorp levert bijna twee keer zoveel energie op Algemeen 49 minuten geleden
Afbeelding
Museum Rotterdam ’40-’45 NU sluit aan de Coolhaven met feestelijk laatste weekend Algemeen 1 uur geleden
Foto: MK Mediaproducties
Hondje urenlang in auto bij Ahoy terwijl baasje bij concert is Politie 1 uur geleden
Foto: Persbureau PeterNick
Ravage op de Beijerlandselaan: vijf auto’s beschadigd na ongeval Politie 1 uur geleden
Foto: FlashphotoNL
Tweede nacht op rij ontploffing in Herman Robbersstraat Politie 2 uur geleden

Uit de krant