Foto: Bridgeclub Rijnmond
Foto: Bridgeclub Rijnmond
Kijk eens binnen bij

Bridgeclub Rijnmond zoekt nieuwe spelers: ‘Je leert het vooral door te doen’

Algemeen 171 keer gelezen

Rotterdam - Een avond gezellig onder de mensen zijn én tegelijkertijd de hersenen laten kraken. Dat is volgens Jan Kocken de aantrekkingskracht van bridge. Bridgeclub Rijnmond, aan de Cloese 7 in Hoogvliet, verwelkomt dan ook graag nieuwe leden. Ook wie nog nooit heeft gebridged, kan kennismaken met het spel.

Vertrouwde sfeer

Bridgeclub Rijnmond bestaat sinds 1967. Jan is inmiddels zo’n 35 jaar lid en was in het verleden voorzitter. Veel leden zijn al twintig jaar of langer aan de vereniging verbonden. Dat zegt iets over de sfeer, maar nieuwe aanwas is van harte welkom. Volgens Jan hoeft niemand zich te laten afschrikken door het idee dat bridge ingewikkeld is. “Je moet er wel even tijd in investeren en je hersens laten kraken, maar je leert het vooral door te doen.” Daarom biedt de club een cursus voor beginners aan. In tien tot twaalf lessen maken deelnemers kennis met onder meer de spelregels, het bieden en spelen. Daarna kunnen ze op hun eigen niveau verder.

Uitdaging en vriendschap

Het bijzondere aan bridge is dat iedereen dezelfde kaartverdelingen speelt. Daardoor draait het niet simpelweg om goede of slechte kaarten, maar vooral om wat je ermee doet. Ervaring maakt het spel steeds uitdagender. Minstens zo belangrijk is het sociale aspect. Samen bridgen zorgt voor nieuwe contacten en binnen de club zijn door de jaren heen ook vriendschappen ontstaan.

Nieuwsgierig geworden?

Neem voor informatie of aanmelden contact op met Margriet de Jongh via 06-55954116 of Ineke van de Heijden via 06-53895095. Een kijkje nemen op de website van Bridgeclub Rijnmond kan natuurlijk ook.

Contactgegevens:
Serviceflat De Sluis
Cloese 7
3191 EA Hoogvliet

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Bridgeclub Rijnmond
Bridgeclub Rijnmond zoekt nieuwe spelers: ‘Je leert het vooral door te doen’ Kijk eens binnen bij 1 uur geleden
Foto: @a_d_v_photography
Goeiemorgen Rotterdam! Algemeen 1 uur geleden
Foto: Christopher de Gast
Dit is Kinderboekenweek 2026 in Rotterdam! 4x tips Uitagenda Rotterdam 17 uur geleden 1
Beeld: The Secret of Hotel New York
Documentaire over 125 jaar Hotel New York Algemeen 18 uur geleden
Foto: Joep van Aert
Jeugdtheater Hofplein reikt in het nieuwe seizoen meteen naar de sterren Algemeen 19 uur geleden
Sophia City Tour. Foto: FlashphotoNL
Even lachen in plaats van ziek zijn: hulpverleners bezorgen patiëntjes Sophia Kinderziekenhuis een onvergetelijke dag Algemeen 19 uur geleden 14

Uit de krant