Boksen bij Boksvereniging Schildkamp. Foto pr
Boksen bij Boksvereniging Schildkamp. Foto pr

Hoe is het met Boksvereniging Schildkamp zonder John en ome Jan?

Algemeen 147 keer gelezen

Rotterdam - Boksliefhebbers en belangstellenden vragen het zich regelmatig af: hoe is het met Boksvereniging Schildkamp? Houd de boksschool het vol zonder John en ome Jan? Bestaat de boksschool aan de Aveling in Hoogvliet nog? Het antwoord op die vragen luidt volmondig ‘Ja!’

Eind 2023 overleed John Schildkamp veel te jong en ongeveer anderhalf jaar later ging zijn vader, de alom bekende ome Jan op 85-jarige leeftijd met pensioen. Maar het geestelijke en sportieve erfgoed van ome Jan en zoon John blijft voortbestaan. Met dank aan een gedreven verenigingsbestuur en zo’n 90 trouwe leden.,

Ome Jan Schildkamp

Nadat ome Jan na jarenlange inzet voor de bokssport én de samenleving afscheid nam van zijn club, kon het niet zo zijn dat Boksvereniging Schildkamp daarmee zou verdwijnen. Voor veel leden voelt de boksschool als een tweede thuis. Dat gevoel is voor een groot deel te danken aan de jarenlange vertrouwde inzet van ome Jan en John. 

Het gedachtengoed van ome Jan en John

Het idee om de boksschool in stand te houden, is mooi, maar vraagt wel daadkracht. En die is er. Met z’n allen zetten de leden er de schouders onder om de boksschool Schildkamp en het gedachtengoed van ome Jan en John in stand te houden. 

Een kleine groep ‘oud gedienden’ verzorgt nu alles wat nodig is om de vereniging te kunnen voortzetten. Trainingen worden door vrijwilligers uit die groep gegeven en alle taken zijn zoveel mogelijk verdeeld. Er zijn bijvoorbeeld een voorzitter, een secretaris en een penningmeester van Boksvereniging Schildkamp. 

Lees verder onder de foto.


Boksvereniging Schildkamp.

Nederlandse Boksbond

Iedereen draagt zo zijn steentje bij en daar zijn heel veel mensen blij mee. Niet in de laatste plaats de bestuursleden zelf, want op die manier kunnen ook zij blijven trainen. Daarvoor zijn natuurlijk ook trainers nodig. Daarom hebben de vrijwilligers die de training verzorgen ook de daarvoor benodigde papieren gehaald. In augustus 2025 hebben vijf leden de cursus Boksfit van de Nederlandse Boksbond met succes afgerond.

Complimenten

En tot nu toe werkt de verenigingsconstructie prima. Dat is de afgelopen twee jaar gebleken. De vereniging heeft complimenten gekregen van Sportstichting Rotterdam vanwege alles wat in het gebouw is aangepast en opgeknapt. Zo is er nieuwe boiler geïnstalleerd, led-verlichting aangebracht, de keuken is gemoderniseerd en er is een grote schoonmaak gehouden. Op die manier doen we met de hele vereniging haar best om op de toekomst voorbereid te zijn.

Lees verder onder de fotocollage.

Angela Groothuizen

Het volgende doel is het aanbrengen van een nieuwe vloer in de trainingszaal. In 1995 onderging de boksschool op initiatief van Joop van der Hor een gigantische renovatie in het kader van het televisieprogramma De Uitdaging van Angela Groothuizen. Inmiddels is het gebouw meer dan dertig jaar verder en de vloer heeft meer moeten afzien dan menig bokser. 

Lees verder onder de afbeelding.

Rabobank

Dus is het tijd voor een nieuwe vloer.  Met steun van de Rabobank zou die wens weleens uit kunnen komen. Boksvereniging Schildkamp heeft zich dit jaar aangemeld voor Rabo Clubsupport met als doel een bijdrage te krijgen voor de aanschaf van een nieuwe vloer. Rabo ClubSupport is een actie waarmee Rabobank investeert in clubs en verenigingen. En met Rabo ClubSupport bepalen de leden van de bank welke clubs dat extra steuntje in de rug krijgen. Iedere stem is 9,00 euro waard. De boksvereniging hoopt natuurlijk dat de leden van de bank stemmen voor een nieuwe vloer. 

Meer informatie over dit goede doel is verkrijgbaar via https://www.rabobank.nl/leden/clubsupport

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Boksen bij Boksvereniging Schildkamp. Foto pr
Hoe is het met Boksvereniging Schildkamp zonder John en ome Jan? Algemeen 47 minuten geleden
Wat wordt daar opgebouwd? Foto: Ferrie Weeda
Verwaarloosde kade langs de Coolhaven verandert in Verhalenkade Delfshaven Algemeen 1 uur geleden
Het lijkt er sterk op dat er komend weekend een zonnetje schijnt in het Zuiderpark. Foto: Marc de Jong/Baroeg Open Air
Baroeg Open Air is dit jaar voor het eerst twee dagen, waarom eigenlijk? Algemeen 3 uur geleden
Foto: Maddy Koster
Prima weertje om naar buiten te gaan Algemeen 4 uur geleden 1
Het stadhuis van Rotterdam. Foto: Ossip van Duivenbode
Onder veel Rotterdamse woningen ligt een probleem dat je vaak niet ziet: een kwetsbare fundering Algemeen 4 uur geleden
Twee vuilnismannen halen vuilnis op in Zuidwijk, in 1987. Foto: Stadsarchief Rotterdam
150 jaar stadsreiniging: tijdens de open dag krijg je een kijkje in de keuken Algemeen 5 uur geleden

Uit de krant