
Vier futengezinnen voeden vlakbij elkaar hun kleintjes op
Algemeen 178 keer gelezenRotterdam - Deze week liep fotograaf Eddy Meijs langs de Kanovijver in het Zuiderpark en zag hij veel nieuw leven bij de futen. Van piepkleine ‘streepjeskoppen’ op de rug van hun ouders tot jongen die voorzichtig leren om zelf te duiken.
Het is niet bijzonder groot, de Kanovijver in het Zuiderpark. Toch gebeurt er op dit moment ontzettend veel. Eerst één gezin, toen nog één en uiteindelijk bleken er op dit kleine stukje water vier verschillende futengezinnen met jongen te zitten.
Lees verder onder de foto.
![]()
Foto: Eddy Meijs
En het bijzondere is: geen van die gezinnen is hetzelfde. Bij het eerste nest zijn de jongen nog piepklein. Drie gestreepte kopjes steken tussen de veren van de ouder uit. De zogenaamde ‘streepjeskoppen’ zijn nog maar ongeveer een week oud en brengen hun tijd grotendeels veilig op de rug van hun ouder door.
Lees verder onder de foto.
![]()
Foto: Eddy Meijs
Voedsel zoeken
De andere ouder is ondertussen hard aan het werk. Die duikt telkens onder water om voedsel te zoeken. Even later komt de fuut weer boven en begint het zoeken opnieuw. Voor zo’n klein jong is een visje misschien maar een hapje, voor de ouder betekent het steeds opnieuw duiken en jagen.
Lees verder onder de foto.
![]()
Foto: Eddy Meijs
Een stukje verderop zwemmen vier jongen die al een paar weken ouder zijn. Zij zitten niet meer op de rug, maar zwemmen zelfstandig achter hun ouders aan. De ouders blijven in de buurt en houden de omgeving goed in de gaten. Regelmatig verdwijnt een ouder onder water om met een vis terug te komen. En dan zijn er nog twee gezinnen met elk twee grotere jongen.
Te dichtbij
De vijver is klein en de verschillende futengezinnen zitten dicht bij elkaar. Soms komt een ouder van het ene gezin te dicht bij het andere. Dan verandert de sfeer onmiddellijk. Een fuut legt de kop plat op het water en laat een opvallend ander geluid horen. De boodschap lijkt duidelijk: dit stukje water is bezet.
Lees verder onder de foto.
![]()
Foto: Eddy Meijs
Race tegen de herfst
Vooral de kleinste jongen hebben nog een flinke weg te gaan. De zomer loopt langzaam op zijn einde en de herfst komt dichterbij. De ouders moeten hun jongen groot en sterk krijgen, zodat die uiteindelijk zelfstandig voedsel kunnen zoeken.















