
Bij populaire hamburgerzaak Stooges’ Funhouse kun je straks ook terecht voor bijzondere broodjes
Algemeen 192 keer gelezenRotterdam - Wie Stooges’ zegt, zegt smashburgers. Daarmee maakten Jip Boon en Kick Vogel naam in Station Bergweg en sinds februari ook in Stooges’ Funhouse aan de Goudsesingel. Maar bij burgers alleen blijft het niet. Vanaf woensdag 2 september voegen ze namelijk iets nieuws toe aan de Stooges’-familie: Sandwich Cult. De nieuwe lunchzaak neemt op woensdag, donderdag en vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur zijn intrek in Stooges’ Funhouse.
Op de kaart staan sandwiches waar je serieus trek van krijgt. Van een simpele maar steengoede jambon-beurre met boter en ham tot een warme kipsandwich met miso-shiitake-jus. Later op de dag maakt Sandwich Cult weer plaats voor Stooges’ Funhouse en komen de smashburgers terug op tafel. “We willen dat Stooges’ uiteindelijk meer staat voor de kwaliteit van wat we maken dan voor één vast gerecht,” zegt Jip. “De burgers blijven gewoon Stooges’, maar met Sandwich Cult kunnen we laten zien dat we ook op een andere manier iets goeds kunnen neerzetten.”
Twee zaken in één pand
Sinds de opening van Stooges’ Funhouse, begin februari, hebben Jip en Kick bepaald niet stilgezeten. Met een grotere zaak, bar, tuin en ruimte voor events konden ze aan de Goudsesingel veel meer kanten op dan voorheen in Station Bergweg. Doordeweeks opende het Funhouse tot nu toe pas later op de dag de deuren, maar vanaf september komt daar verandering in. De lunchuren krijgen voortaan een eigen invulling.
“Mensen halen tussen de middag veel sneller een goed broodje dan dat ze een paar keer per week een burger gaan eten,” zegt Kick. “Dat doe je gewoon niet.” Zo ontstond het idee voor Sandwich Cult. “We weten inmiddels hoe we een goede burger moeten bouwen, maar een killer sandwich kunnen we net zo goed neerzetten,” zegt Jip. “Waarom zou het dan gek zijn om twee zaken in één pand te hebben?”
Lees verder onder de foto >
Foto: Steven van Olphen
Sjieke boterhammen
Better than it needs to be: het motto van Stooges’ gaat net zo goed op voor Sandwich Cult. Veel van wat Jip en Kick maken, vindt zijn basis in de klassieke keuken die ze uit eerdere restaurants meenamen. Die basis komt ook hier terug. “We nemen ook weleens klassiekers en geven die onze eigen draai. Zo hebben we hier een BLT, caesarsalade en cordon bleu gecombineerd tot één monsterlijk lekkere creatie.”
Ook het brood zelf krijgt de nodige aandacht. Geen zware bol of standaard zuurdesemsnee, maar een luchtig wit zuurdesembrood dat ergens tussen een Nederlandse boterham en Japans shokupan in zit. Zacht en fluffy, maar stevig genoeg voor alles wat erop komt. “Nederlanders willen uiteindelijk toch gewoon een boterham eten,” zegt Jip. “Dus we wilden iets dat vertrouwd voelt, maar dan wel nét wat lekkerder.”
Binnenlopen, bestellen en dóór
Tussen de middag is tijd minstens zo belangrijk als trek. Sandwich Cult moet daarom net zo goed werken voor wie neerploft als voor wie over twintig minuten alweer achter zijn laptop wordt verwacht. Binnenlopen, bestellen, eten en weer door. Of gewoon meenemen natuurlijk. “Je wilt niet eerst wachten op de kaart, dan op je bestelling en daarna nog op de rekening,” zegt Jip. “Je bestelt, rekent af, gaat lekker zitten en je broodje komt eraan. Zo simpel moet het zijn.”
Wie haast heeft, kan zijn bestelling vooraf doorgeven en op het afgesproken moment ophalen. Eén broodje voor onderweg of meteen vijftien voor kantoor: bij Sandwich Cult kan het allemaal.















