Etienne, Maas, Tsjomme en Jaël van Kaapse Brouwers zijn dolblij met de nieuwe locatie. Foto: Vera Cornel
Etienne, Maas, Tsjomme en Jaël van Kaapse Brouwers zijn dolblij met de nieuwe locatie. Foto: Vera Cornel

Kaapse Brouwers viert opening in de oude pindakaasfabriek met een drukbezocht bierfestival

Algemeen 4.527 keer gelezen

Rotterdam - Op een bomvolle Nassaukade heeft Kaapse Brouwers vandaag (zaterdag 16 mei) z’n nieuwe plek geopend. De Rotterdamse brouwers hebben hun intrek genomen in een oude hal van Unilever en gaan een voortrekkersrol spelen bij de ontwikkeling van een nieuw stuk Rotterdam: De Kaai. ‘Wij zijn hier de lokhipsters.’

In de oude hal van de pindakaasfabriek wordt voortaan bier gebrouwen. En gedronken. Er komt een proeflokaal, een terras aan het water én je kunt er straks heerlijk eten. De brouwerij kan al meteen in bedrijf. Maar er is ook wat vertraging. Kaapse Brouwer hoopt later in de zomer het terras en de keuken te openen. 

Verjaardag

Vandaag was het alvast groot feest. Kaapse Brouwers vierde de verhuizing met een bierfestival, en meteen ook z’n twaalfde verjaardag. En daar kwamen meer dan duizend bierliefhebbers op af. In de hal vulden ze hun glaasjes bij een lange rij kramen van brouwers, om daar buiten op het grote terras van te genieten. In de toekomst moet dat terras nog groter worden en standaard open zijn. Dan kun je er ook eten. Of een bakje koffie drinken.

Tsjomme Zijlstra

Tsjomme Zijlstra van Kaapse Brouwers is dolblij met de nieuwe locatie. “We zochten al een tijd naar een plek waar we weer samen konden zijn. Zoals vroeger in de Fenixloods. Waar we bier kunnen brouwen én drinken. Toen we op deze plek gewezen werden, waren we meteen enthousiast. Wij zijn hier nu de lokhipsters, ha ha. Geweldig dat we in een oude pindakaasfabriek zitten. Bier met pindaassmaak kunnen we niet maken, dan gaan alle bieren naar pindakaas smaken. Maar we denken wel na over pindakaas met biersmaak, ha ha. We zijn hier voor de langere termijn, kunnen zeker twintig jaar vooruit. Ik wil hier graag mijn pensioen halen!”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: FlashphotoNL
Scooterrijder naar ziekenhuis na botsing met busje op de Oldegaarde Politie 10 uur geleden
Foto: Reinier Ubels
Rotterdam heeft er een toren bij: aan de Prinsenplas is de Berninitoren geopend Algemeen 12 uur geleden 21
Het nieuwe gebouw van Museum Rotterdam. Woensdag mogen we er voor het eerst rondkijken. Foto: Lotte Stekelenburg
Museum Rotterdam krijgt de sleutel van het nieuwe gebouw en alle Rotterdammers zijn uitgenodigd! Algemeen 12 uur geleden 2
Beeld Politie Rotterdam
Zorgmedewerkster verkoopt voor tienduizenden euro’s sieraden, vermoedelijk van cliënten Algemeen 13 uur geleden 5
Foto: Joep Boute/Gemeente Rotterdam
Opgelet: deze week zijn er werkzaamheden in de Maastunnel Algemeen 14 uur geleden 1
De fietser is naar het ziekenhuis vervoerd. Foto: MK Mediaproducties
Fietser naar het ziekenhuis na botsing met auto Algemeen 15 uur geleden

Uit de krant