Rotterdam na het bombardement van 14 mei 1940. Foto: Stadsarchief Rotterdam
Rotterdam na het bombardement van 14 mei 1940. Foto: Stadsarchief Rotterdam

Vandaag herdenken we dat Rotterdam zijn hart verloor tijdens het bombardement van 1940

Algemeen 546 keer gelezen

Rotterdam - Het is vandaag 86 jaar geleden dat Rotterdam zijn hart verloor. Rotterdam herdenkt het bombardement van 14 mei 1940 op de Statenweg, in de Laurenskerk en op Plein 1940. Iedereen is welkom om deze herdenkingsbijeenkomsten bij te wonen.

Op 14 mei 1940 werd onze stad om 13.27 uur gebombardeerd door de Duitsers. Met de vernietiging van het Rotterdamse centrum werd Nederland gedwongen zich over te geven aan de nazi’s. Ons land bleef daarna tot 5 mei 1945 bezet. 

Het bombardement van 1940

Tijdens het bombardement van 1940 gingen ruim 25.000 woningen verloren, maar ook duizenden winkels, kantoren en werkplaatsen. Meer dan 500 cafés en restaurants, 26 hotels, 12 bioscopen en 24 kerken veranderden in puin en as. Bijna 80.000 Rotterdammers raakten dakloos. Ongeveer 900 mensen kwamen om het leven.

Zoals elk jaar herdenken we die vreselijke dag dat onze stad onherkenbaar veranderde. op de Statenweg, in de Laurenskerk en op Plein 1940.

Statenweg

De herdenkingsbijeenkomst aan de Statenweg begint om 10.00 uur ter hoogte van nummer 147. Dit is de plek waar in 1940 het ultimatum ‘geef u over of de stad wordt vernietigd’ werd overhandigd aan de Nederlandse legerleiding.

Laurenskerk

Van 11.00 tot 12.00 uur is er een dienst in de Laurenskerk. Scholieren steken kaarsjes aan voor alle slachtoffers van het bombardement. Ook worden persoonlijke verhalen voorgelezen. Aansluitend is er een wandeling naar Plein 1940.

Lees verder onder de foto.


De herdenking bij het beeld van Zadkine op Plein 1940 vorig jaar. 

Plein 1940

Vanaf 13.00 uur is de herdenking op Plein 1940. Om 13.27 uur, het moment dat de bommen vielen, is Rotterdam 2 minuten stil. Na de twee minuten stilte luiden alle kerkklokken in de stad 13 minuten, de duur van het bombardement. 

Ga voor meer informatie en het programma naar de website rotterdam.nl/herdenkingbombardement. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het Kleinpolderplein. Foto: Bart Bos
Het Kleinpolderplein: wirwar van beton of symbool van vooruitgang? Algemeen 41 seconden geleden
De Rotterdam Dockers komen eraan! Foto: Jan Kok - Boomerang Fotografie, 



foto/credit: Jan Kok
Met de Rotterdam Dockers doet Rotterdam mee aan nieuwe internationale cricketcompetitie Algemeen 1 uur geleden
'Een boom die, met zijn verwrongen stam en gekwelde takken, een gelijkenis vertoont met het kunstwerk van Zadkine ‘De Verwoeste Stad.' Foto: Eddy Meijs
Rotterdamse hunebedden en een boom die lijkt op het beeld van Zadkine in de Wolvenvallei Algemeen 1 uur geleden 2
Het stadhuis van Rotterdam. Foto: Ossip van Duivenbode
Bewoners vrezen voor de bereikbaarheid van hun wijk Kwestie van de Week 2 uur geleden 7
Rotterdam na het bombardement van 14 mei 1940. Foto: Stadsarchief Rotterdam
Vandaag herdenken we dat Rotterdam zijn hart verloor tijdens het bombardement van 1940 Algemeen 2 uur geleden 8
Archieffoto Dunya Festival Bas Czerwinski
Terug van weggeweest: dit is het programma van het Dunya Festival! Algemeen 2 uur geleden 3

Uit de krant