Het totaal aantal cleanups in de regio Rotterdam stijgt dit jaar naar twintig. Een voorbeeld van een cleanup op de Maasvlakte 2. Foto: Zwerfie Rotterdam
Het totaal aantal cleanups in de regio Rotterdam stijgt dit jaar naar twintig. Een voorbeeld van een cleanup op de Maasvlakte 2. Foto: Zwerfie Rotterdam

Maas Cleanup breidt uit in de Rotterdamse regio met extra opruimdag op nu al twintig locaties

Algemeen 3.369 keer gelezen

Rotterdam-regio - De Maas Cleanup breidt dit jaar uit met een extra opruimdag in de Rotterdamse regio. Vier dagen achter elkaar worden oevers opgeruimd, van 19 tot en met 22 maart. Ook organiseert de Maas Cleanup samen met Zwerfie Rotterdam op donderdag 12 maart een kick-off evenement voor bedrijven en actieve vrijwilligers.

Het totaal aantal cleanups in de regio Rotterdam stijgt dit jaar naar twintig. Bij de opruimacties zijn een paar nieuwe locaties, zoals de bron van de Nieuwe Maas in Ridderkerk, de Visserijgriend in Hoogvliet en de Splash-bushelling in Katendrecht. Op het programma staan ‘aanspoellocaties’ waar je moeiteloos vuilniszakken kunt vullen, maar ook woonwijken aan de waterkant, natuurgebieden, havens en strand. “Het aanbod is heel divers,” zegt Ivo Rodermans van Zwerfie Rotterdam.

Het van oorsprong Limburgse opruimevenement op de oevers van de Maas breidde twee jaar geleden voor het eerst uit tot aan de zeemonding bij Hoek van Holland en groeide sindsdien stevig door. Afgelopen jaar deden 265 vrijwilligers mee aan één van de opruimacties in de Rotterdamse regio. Ook het aantal bedrijven dat aansluit groeit. Werknemers helpen mee op de rivieroevers en ondernemers zorgen voor budget voor billboards, zodat de Maas Cleanup nog bekender kan worden.

Het kick-off evenement op 12 maart bij Floating Office Rotterdam wordt geopend door wethouder Pascal Lansink-Bastemeijer. De hoofdspreker is Hans Stegeman van Triodos. De nationale afsluiting van de Maas Cleanup is op eerste paasdag bij de zeemonding in Hoek van Holland. 

Alle opruimacties in de regio staan op de website van Zwerfie Rotterdam en aanmelden kan online. Deelnemers ontvangen een kortingscode voor de kindervoorstelling Zeezucht in het Maaspodium op zondagochtend 22 maart. “Dit is een speelse dansvoorstelling met een prikkelende boodschap over plasticvervuiling”, zegt Ivo Rodermans. “Een extraatje dat culturele verdieping toevoegt aan het opruimen.”

Foto: Zwerfie Rotterdam

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Bart Bos
‘Er was een tijd dat kerken de hoogste gebouwen van de stad waren...’ Algemeen 7 uur geleden
Dennis Rens in het Prinses Theater. Foto: Astrid van Unen
Het Prinses Theater is een verborgen parel aan de Schiedamseweg Algemeen 7 uur geleden 4
Diverse partners uit de stad en betrokken organisaties. Foto: Frank de Roo/Gemeente Rotterdam
Rotterdam krijgt als eerste stad van Nederland Global Active City-label Algemeen 8 uur geleden
Rotterdam gezien vanuit het Kralingse Bos. Foto: Johan Heutink
Honden en baasjes trekken samen door Kralingse Bos tijdens Kwispelwandeling Algemeen 9 uur geleden 2
Stockfoto Politie Rotterdam
Twee mannen aangehouden voor woningoverval en ontvoering van bewoonster Prinsenlaan Politie 10 uur geleden
Stephanie Rosenthal treedt in het voorjaar van 2027 aan bij het Rotterdamse museum. Foto: Ron Jon.
Stephanie Rosenthal wordt nieuwe artistiek directeur van Boijmans Van Beuningen Algemeen 11 uur geleden

Uit de krant