
‘Bij een wereldstad als Rotterdam hoort een beetje reuring’
Algemeen 1.262 keer gelezenRotterdam - Er moet een vaste plek in de stad komen voor festivals, naast de festivals in parken. Want Rotterdam mag dan de beste festivalstad ter wereld zijn, er is óók overlast. Maar: ‘Bij een wereldstad als Rotterdam hoort een beetje reuring’, aldus Joan Nunnely van D66 in een opiniestuk
In 2025 werd Rotterdam uitgeroepen tot beste festivalstad ter wereld. Daarmee laten we bekende festivalsteden als Sydney en Philadelphia achter ons. Sterker nog, we zijn de enige Europese stad in de top vijf. En dat is terecht. Elke zomer zijn onze parken en pleinen vol muziek en gezelligheid. Rotterdammers ontmoeten elkaar en genieten van het leven. Deze reuring is broodnodig. Een wereldstad als Rotterdam moet er alles aan doen om deze festivals voor onze stad te behouden.
In iedere buurt in onze stad zijn er wel mooie voorbeelden te vinden. Bijvoorbeeld het Rotterdam Bluegrass Festival op het Noordplein. Een populair festival waar elk jaar ontzettend veel Rotterdammers met plezier naartoe gaan. Hoe tof is het dat je in je eigen buurt je favoriete artiesten kunt zien? Daar mogen we als stad ontzettend trots op zijn.
Helaas staan de festivals ook onder druk. Veel bewoners ervaren overlast, en pleiten ervoor om de festivals in parken te beëindigen. Sommige klachten zijn ontzettend vervelend en deze moeten we creatief oplossen. Bijvoorbeeld door opbouwtijden te verkorten, meer festivalplekken te benutten op dunbevolkte plekken zoals de haven en festivalorganisatoren te helpen met het uitdenken van geluidslijnen zodat wind geen onnodige overlast veroorzaakt. Het stoppen van festivals is wat D66 betreft geen goed idee. Er zijn ontzettend veel Rotterdammers die er juist van genieten. Uit onderzoek blijkt dat 78 procent van de Rotterdammers jaarlijks één of meerdere evenementen bezoekt. Wij zullen ons blijven inzetten om al deze pleziermakers een stem te geven!
Ook willen we dat het festivalleven nog verder door kan groeien in Rotterdam. Daarom pleiten wij, naast onze festivals in parken, voor een vaste plek voor festivals. Een plek in de stad waar het hele jaar evenementen kunnen plaatsvinden. Een plek waar van jong talent tot aan bekende artiesten hun muziek kunnen laten horen. Voordeel: minder opbouwkosten en overlast, maar toch in de buurt! Denk bijvoorbeeld aan de Spaanse Polder.
Bij een wereldstad als Rotterdam hoort een beetje reuring, en wat D66 betreft blijft dat nog heel lang zo!
![]()















