Op deze dag kun je ontdekken hoe je met handige hulpmiddelen makkelijker kunt leven, ook met je visuele beperking. Foto: pr
Op deze dag kun je ontdekken hoe je met handige hulpmiddelen makkelijker kunt leven, ook met je visuele beperking. Foto: pr

Eerste Hulpmiddelendag in Rotterdam helpt mensen met een visuele beperking

Algemeen 1.503 keer gelezen

Rotterdam – Op 10 juni 2025 organiseren verschillende bedrijven en organisaties samen een speciale inloopdag in Rotterdam: de allereerste Hulpmiddelendag in Nederland. Deelnemende organisatie zijn: Sensotec, Dijkzicht, Irishuys, Envision, Bartimeus, Visio en Oogvereniging. Hier kun je ontdekken hoe je met handige hulpmiddelen makkelijker kunt leven, ook met je visuele beperking.

“We willen laten zien dat er heel veel mogelijk is, ook als je minder goed ziet,” zegt Julie Denys, marketing coördinator van Sensotec. “De Hulpmiddelendag is een leuke en leerzame dag voor iedereen die te maken heeft met een visuele beperking.”

Stel je voor: je kunt weer comfortabel een boek lezen, tv-kijken, de bushalte herkennen of zelfstandig koken. Dat kan door de nieuwste visuele hulpmiddelen! Tijdens de Hulpmiddelendag op 10 juni kun je:
Zelf hulpmiddelen uitproberen, denk aan speciale loepen, apparaten die tekst voorlezen, handige keuken gadgets en nog veel meer. Voel, zie en ervaar wat voor jou werkt.
Advies krijgen van experts: Specialisten van verschillende organisaties zijn aanwezig om je persoonlijk te helpen. Ze beantwoorden al je vragen en geven advies over welk hulpmiddel het beste bij je past.
Andere mensen ontmoeten: Praat met andere mensen die ook een visuele beperking hebben. Wissel ervaringen uit en leer van elkaar.

Voor wie is de Hulpmiddelendag?

Voor mensen die slechtziend of blind zijn. Voor familieleden, partners en vrienden die meer willen weten over visuele beperkingen en hoe ze kunnen helpen. Voor professionals die werken met mensen met een visuele beperking.

Op 10 juni van 10.00 - 15.00 uur in Zaal ‘The Corner’ bij Meet Tuesday - 23e verdieping, Weena 690, Rotterdam (naast het Centraal Station). Toegang is gratis. Koffie en thee inbegrepen.

Fijn als je je even aanmeldt, maar het is een vrije inloopdag dus je bent steeds welkom!

De locatie is direct naast het Centraal Station van Rotterdam. Er zijn ook parkeerplaatsen in de buurt (wel betaald). De locatie is helemaal toegankelijk voor rolstoelen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Bij de huidige temperaturen kan de hitte in een voertuig binnen korte tijd oplopen tot levensgevaarlijke waarden. Foto: Unsplash.
Politie Rotterdam roept op: laat geen dieren achter in een warme auto Algemeen 27 minuten geleden 3
Foto ter illustratie. Foto: Unsplash.
Burgemeester Carola Schouten deelt ijsjes uit aan de Rotterdammers Algemeen 35 minuten geleden
IJsselland Ziekenhuis. Foto: IJsselland Ziekenhuis.
IJsselland Ziekenhuis zet digitaal contact ziekenhuisbreed in Algemeen 1 uur geleden 1
Afbeelding
Studenten Grafisch Lyceum brengen verhalen marinevrouwen tot leven voor nieuwe generatie Algemeen 1 uur geleden
Drukte in de Rotterdamse binnenstad. Foto: PlanetZone Media
Drukke nacht in de stad wegens WK-wedstrijden Algemeen 3 uur geleden 1
Foto: Eddy Meijs
Oefenen in de schaduw aan de plas... Algemeen 4 uur geleden 1

Uit de krant