
Ahmed loopt 25 marathons om aandacht te vragen voor armoede: ‘Ik zie mensen op straat slapen als ik post bezorg’
Algemeen 1.912 keer gelezenRotterdam - Ahmed Abdillahi loopt dit weekend zijn zevende marathon van het jaar. En de beroemdste postbode van Rotterdam is nog lang niet klaar. Hij wil in 2025 maar liefst 25 marathons lopen. Om aandacht te vragen voor de armoede in de stad.
“Ik zie het om me heen als ik post bezorg. Mensen slapen onder de brug, leven op straat, ik kom tijdens het werk vrienden van vroeger tegen die geen huis meer hebben. En ik ben in de positie om daar aandacht voor vragen. Door marathons te lopen.”
Marathon Rotterdam
Abdillahi is een getraind loper. De Rotterdamse marathon liep hij al zes keer. “Mij PR staat op 2.57, maar ik denk dat ik nu niet tot het gaatje wil gaan en ergens tussen de 3 uur en 3.10 uitkom. Maar ik zie wel hoe het gaat, wedstrijdlopen is toch iets anders dan in je eentje. Tussen die hele meute en met alle fans langs de kant ga je automatisch harder. En dit is het mooiste evenement van Rotterdam hè.”
Erasmusbrug, de Willemsburg én de Van Brienenoordbrug
Afgelopen weken liep Abdillahi er dus al zes. Iets wat eigenlijk not done is ter voorbereiding op een wedstrijdmarathon. “En het ging niet allemaal even makkelijk hoor. Ook door mijn eigen schuld. Ik had er eentje die door de Beneluxtunnel ging, over de Erasmusbrug, de Willemsburg én de Van Brienenoordbrug. Dat was wel pittig...”
Alles is duurder geworden
En ondertussen praat Abdillahi over zijn zorgen. Sinds hij zijn marathonplan aankondigde in De Havenloods stonden er al allerlei andere media bij hem in de Afrikaanderwijk op de stoep. En dat was precies de bedoeling. “Het armoedeprobleem moet echt bovenaan de agenda. Ik zie elke dag hoe het erger wordt. Steeds meer Rotterdammers hebben moeite om rond te komen door stijgende kosten van levensonderhoud. Alles is zó veel duurder geworden.”
Maak je mooie foto’s tijdens de marathon? Mail ze naar redactie@dehavenloodsmediacentrum.nl of app naar 06 233 66 745!















