De activisten hebben het spoor geblokkeerd ter  hoogte van Shell Pernis in de buurt van de Vondelingenweg/Vondelingenplaat. Foto: JBMedia
De activisten hebben het spoor geblokkeerd ter hoogte van Shell Pernis in de buurt van de Vondelingenweg/Vondelingenplaat. Foto: JBMedia

Blokkade op havenspoorlijn door activisten, goederentreinen staan te wachten

Algemeen 4.380 keer gelezen

Rotterdam - Op woensdagochtend 9 april rond 08.30 blokkeerden zo’n 30 activisten van Geef Tegengas de havenspoorlijn ter hoogte van knooppunt Benelux. Ze hebben wierpen barricades opgeworpen en hebben zichzelf aan het spoor vastgeketend. Hierdoor vindt er geen goederentransport per spoor plaats. Rond 12.00 uur is de politie begonnen met het arresteren van de 30 activisten die sinds vanochtend de havenspoorlijn blokkeerden. 

Bij aanvang van de actie reed het treinverkeer blijkbaar nog. Een goederentrein kwam aandenderen en deel van de demonstranten bij de spoorlijn moest snel aan de kant voor de trein. ProRail is inmiddels ook met meerdere voertuigen ter plaatse. Het treinverkeer ligt geheel stil, goederentreinen staan te wachten.

Lees verder onder foto >

Een trein reed bij het begin van de actie vlak langs de demonstranten. Foto: Geef Tegengas

De actie is georganiseerd door demonstranten van ‘Geef Tegengas’. Hun boodschap is vooral bedoeld voor de logistieke sector, omdat ze vinden dat er veel te veel spullen en materialen over de wereld worden vervoerd. “Onverantwoord en onhoudbaar”, aldus de actievoerders.
Tegengas eist dat het Havenbedrijf Rotterdam per direct stopt met de import en export uit gebieden gelinkt aan mensenrechtenschendingen, per direct een volledig handels- en wapenembargo met Israël implementeert en een plan presenteert om alle andere ‘vervuilende troep’ zo snel mogelijk uit te faseren.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Kijk 'm lopen! Foto: Bart Bos
Heel vroeg in de ochtend kun je Ketelbinkie een stukje langs de Maas zien lopen... Algemeen 11 uur geleden 1
Peter Overdijk en Ronald Scherpenisse. Op de achtergrond worden ze gegroet door collega's op het water. Foto privé
Peter Overdijk en Ronald Scherpenisse houden al 40 jaar de haven van Rotterdam veilig Algemeen 11 uur geleden 5
Rennen langs kunstwerken. Foto: Jeroen Jongeleen
Een run langs liefst 93 kunstwerken van 32 kilometer lang Algemeen 12 uur geleden
Pastoor Bruce Rienstra (rechts) en organisator Mieke van der Linden van Dogparade010 (midden) met de Stoet der Dieren op de Westersingel. Foto: De Havenloods
Rotterdamse Stoet der Dieren in het tv-programma van Emma Wortelboer en Maarten van Rossem Algemeen 13 uur geleden
De 14th of May Memorial Regatta Rotterdam start op zaterdag 9 mei om 11.45 uur met de herdenking. Foto: DMRC
Roeisloepen starten na herdenking bombardement met 14th of May Memorial Regatta Rotterdam Algemeen 13 uur geleden
Er komen woningen in de kerk. Foto: Roger Pluijm
Na ruim 100 jaar is de Sint-Liduinakerk in Hillegersberg gesloten Algemeen 15 uur geleden 4

Uit de krant