Minimaal zes toestellen zullen op vrijdagmiddag 27 september in formatie hun laatste vlucht maken boven Nederland. Ook in Rotterdam en naaste omgeving is het niet ondenkbaar dat de straaljagers te horen en te zien zijn.
Minimaal zes toestellen zullen op vrijdagmiddag 27 september in formatie hun laatste vlucht maken boven Nederland. Ook in Rotterdam en naaste omgeving is het niet ondenkbaar dat de straaljagers te horen en te zien zijn.

Afscheidsvlucht F-16 straaljagers ook over regio Rotterdam, Oekraïne krijgt 24 van de oude Nederlandse F-16’s

Algemeen 7.594 keer gelezen

Rotterdam - Op vrijdag 27 september 2024 neemt de Koninklijke Luchtmacht (KLu) afscheid van de iconische F-16. Minimaal zes toestellen zullen in formatie hun laatste vlucht maken boven Nederland, langs locaties waar ze sinds 1979 actief zijn geweest. Via Den Haag vliegen de toestellen richting Woensdrecht, dus ook in Rotterdam en naaste omgeving is het niet ondenkbaar dat de straaljagers in de loop van vrijdagmiddag te horen en te zien zijn.

Deze afscheidstour markeert het einde van een tijdperk voor de F-16, die vanwege veroudering en oplopende onderhoudskosten plaats maakt voor de modernere F-35, ook wel bekend als de JSF (Joint Strike Fighter).

De afscheidsvlucht start om 13.30 uur vanaf vliegbasis Volkel en gaat vervolgens langs diverse militaire locaties door het land. Den Haag krijgt een luchtbezoek vanwege het ministerie van Defensie aldaar en Woensdrecht omdat daar de opleiding voor vliegers was en de F-16’s er werden onderhouden.  

De toestellen worden sinds 1979 gebruikt en zijn/worden vervangen door de nieuwere F-35’s. Oekraïne krijgt 24 van de oude F-16’s voor de strijd tegen Rusland, en er gaan ook 18 toestellen naar een trainingscentrum in Roemenië voor de opleiding van Oekraïense piloten. Er zijn inmiddels al 14 van de 18 F-16’s op de vliegbasis van dat Europese F-16-trainingscentrum. 

Of er al voormalige Nederlandse F-16 straaljagers in Oekraïne zijn is niet bekend, vanwege de gevoeligheid van die informatie wordt daarover niets gedeeld. 

Tijdens de ceremonie stijgen de laatste toestellen op voor een afscheidsronde boven Nederland.
Vertrek: 13.30 uur, aankomst: 15.30 uur. De vliegroute en tijden kunnen door omstandigheden veranderen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De jarige Chuma. Foto: Verena.
Chuma uit Charlois blaast zestien kaarsjes uit Algemeen 8 uur geleden 4
Volgens omstanders zorgde de situatie op de kruising voor verwarring. Foto: Spa Media.
Twee gewonden bij botsing op kruising Doklaan en Brielselaan na stroomstoring Algemeen 10 uur geleden 2
Het I.J.E.-Koor Rotterdam. Foto: I.J.E.-Koor.
I.J.E.-Koor viert 75-jarig bestaan met jubileumconcert in Breepleinkerk Algemeen 11 uur geleden
De politie onderzoekt het ongeval. Foto: 112 PlanetZone.
Bezorger op scooter botst op twee kinderen Algemeen 12 uur geleden 1
De stroomstoring treft een groot deel van Rotterdam-Zuid. Foto: 112 Planet Zone.
Stroomvoorziening Rotterdam-Zuid hersteld na urenlange storing Algemeen 13 uur geleden 3
Foto: Bart Bos
Nijlgans mijmert aan het water Algemeen 18 uur geleden 5

Uit de krant