Op zaterdag 8 en zondag 9 juni staat Werelds Delfshaven weer op het Heemraadsplein. Foto: Joop Bastinck
Op zaterdag 8 en zondag 9 juni staat Werelds Delfshaven weer op het Heemraadsplein. Foto: Joop Bastinck

Festival Werelds Delfshaven verbindt culturen op Heemraadsplein

Algemeen 3.122 keer gelezen

Rotterdam - Op zaterdag 8 en zondag 9 juni staat Werelds Delfshaven weer op het Heemraadsplein. De veertiende editie gaat vanuit de verscheidenheid op zoek naar de ‘common grounds’ die ons Rotterdammers en wereldburgers maken.

Denk aan de niet in hokjes te plaatsen muziek van Eric Vloeiman’s Oliver’s Cinema, de betoverende zangeres Selma Uamusse met haar muzikale mix van afrobeat, Mozambikaanse folk en psychedelische electronica, de voorstelling facades van circusgezelschap Tall Tales Company, Blazilliaans feest met Clube do Samba Rotterdam feat. Lílian Vieira, het illusionisme van Duo Dodo, een Peña met Latina met prachtige muziek, poëzie en lekkere hapjes, Morabeza met zangeressen Jacqueline Fortes & Sophie Nakou en de verfrissende sound van de band D’Ancona.

Lokale talenten

Naast de professionele optredens biedt Werelds Delfshaven altijd een breed scala aan lokale talenten en verenigingen die deelnemen aan het programma. Zo is daar Moves! dansstudio (OudeWesten), de talenten van 31 Kids Nation (Spangen de Latijns Amerikaanse dansgroep Raíces Latinas van Transforum (Nieuwe Westen), Bulgaarse dansgroep Sborenka (Oud Mathenesse), Kaapverdiaanse dans van Flores Das Ilhas en het WoW Popkoor (Cool).

Festivaldorp

De twee podia worden met elkaar verbonden door een festivaldorp bestaand uit tenten, marktkramen en kleine paviljoens voor workshops en natuurlijk horeca. Verspreid op het terrein kunnen de jonge bezoekers mee doen aan hoola hoopworkshops, een freerun parcours en bijvoorbeeld aan beeldende kunstworkshops bij de Kleurbende en de Kleine Vis. 

De markt en de horeca worden verzorgd door verschillende aanbieders van diverse culturen, afkomstig uit Delfshaven en omstreken. Het aanbod is hoogwaardig: verrassende hapjes uit diverse keukens, zelfgemaakte sapjes in alle kleuren en geuren: verse en gezonde producten die er mooi uit zien en lekker smaken. Behalve eten is er op de markt ook ruimte voor kleding, sieraden en andere lokale producten.

Gratis toegang

Werelds Delfshaven is gratis te bezoeken op het Heemraadsplein op zaterdag 8 juni van 13.00 tot 23.00 uur en op zondag 9 juni van 12.00  tot 23.00 uur, en wordt georganiseerd door het Rotterdams Volkstheater en Podium Grounds in nadrukkelijke samenwerking met culturele groepen en bewoners uit Delfshaven:

Het actuele programma is te vinden op: volkstheater.nl/werelds-delfshaven-2024.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Banketbakkerij van de Vrande.
Banketbakkerij van de Vrande is een familiebedrijf dat in beweging blijft Vakmensen van Klasse 1 uur geleden 1
Foto: Bart Bos
De Uil aan de Maashaven zag dat het goed was Algemeen 7 uur geleden 1
Volle kade en spektakel op het water. Foto: RiF010
Volle kades en spektakel op de golven van RiF010 Algemeen 7 uur geleden 3
Foto: Eddy Meijs
Ode aan Moederdag Algemeen 7 uur geleden
Foto: FlashphotoNL
Grootschalige alcoholcontrole rondom uitgaansgelegenheden Politie 7 uur geleden 3
De muren van het portiek waren zwartgeblakerd, deuren opengevlogen. Foto: FlashphotoNL
Ravage in portiek na explosie, woningen ontruimd Politie 7 uur geleden

Uit de krant