Er gaat van alles veranderen bij het Rotterdamse busvervoer. Foto: RET
Er gaat van alles veranderen bij het Rotterdamse busvervoer. Foto: RET

Trams en metro gaan weer vaker rijden, maar veel bussen minder of helemaal niet meer

Algemeen 5.785 keer gelezen

Rotterdam - Na de zomervakantie gaat er van alles veranderen bij het openbaar vervoer. De RET past vanaf maandag 21 augustus de dienstregeling aan. Tram en metro gaan weer vaker rijden, zoals voor de zomervakantie. Maar voor buspassagiers is er minder goed nieuws.

Er is een tekort aan buschauffeurs, in het hele land en dus ook bij de RET. Daardoor gaan bussen op sommige routes minder rijden of helemaal niet. De RET probeert steeds een alternatief aan te bieden in de vorm van tram, metro of een buslijn van een andere vervoerder. Houd rekening met wat verder lopen en/of extra overstappen. Op veel lijnen die wél blijven bestaan, rijden minder ritten dan vóór de zomervakantie. Houd dus rekening met langere wachttijd. De papieren overzichten met vertrektijden die nu op de bushaltes hangen zijn door alle wijzigingen niet meer actueel.

Ten opzichte van de zomervakantie rijden op de volgende lijnen meer ritten, om voldoende capaciteit te bieden aan scholieren/studenten en woon-werkverkeer:

Lijn 40 Rotterdam Centraal – Delft: rijdt in de daluren elke half uur i.p.v. elk uur

Lijn 53 Station Schiedam Centrum – Woudhoek: elk halfuur i.p.v. elk uur

Lijn 63 Hoogvliet Metro – Zalmplaat: elk halfuur i.p.v. elk uur

Lijn 65 Poortugaal Metro – Overhoeken: deze lijn is in de zomervakantie opgeheven en gaat per 21 augustus weer rijden volgens de reguliere dienstregeling

Lijn 68 Zuidplein – Heijplaat: elke 10 minuten i.p.v. elke 20 minuten

Lijn 70 Charlois – Paasweide: elke 7,5 minuten i.p.v. elke 15 minuten in de spitsuren, elke 10 minuten i.p.v. elke 15 minuten in de daluren

Lijn 70 Paasweide – Keizerswaard: elke 7,5 minuten i.p.v. elke 30 minuten in de spitsuren, elke 20 minuten i.p.v. elke 30 minuten in de daluren

Lijn 76 Zuidplein – Keizerswaard: rijdt overdag elke 15 min i.p.v. elke 20 min

Lijn 79 Poortugaal Metro – Kijvelanden: in de spitsuren elk halfuur i.p.v. elk uur

Lijn 97 Capelsebrug – Krimpen: rijdt in de middagspits elke 20 min i.p.v. elk half uur

Lijn 98 Capelsebrug – Krimpen: rijdt in de ochtendspits elke 20 min i.p.v. elk half uur

Lijn 145 Kralingse Zoom – Ridderkerk: in de spitsuren elk halfuur i.p.v. elk uur

Lijn 170 Rodenrijs Metro – Zoetermeer Centrum West: in de spitsuren elke 20 minuten i.p.v. elk halfuur

Lijn 173 Rodenrijs Metro – Station Lansingerland-Zoetermeer: in de spitsuren elke 20 minuten i.p.v. elk halfuur

Lijn 283 Zuidplein – Station Barendrecht: deze lijn is in de zomervakantie opgeheven en gaat per 21 augustus uitsluitend op het traject Zuidplein – Station Barendrecht in de spitsuren elk halfuur rijden

Lijn 668 Zuidplein – STC: deze lijn wordt ingezet afhankelijk van de scholierendrukte

Onderstaande lijnen blijven ingekort of opgeheven, ook na de zomervakantie:

Lijn 38 Centraal Station – Crooswijk: dit deel van lijn 38 is opgeheven. Maak gebruik van tram 7/8: 

- Vanaf bushaltes Admiraal de Ruyterweg: maak gebruik van Meent. 

- Vanaf bushaltes Crooswijkseweg, Paradijsplein, Crooswijksebocht en Kerkhoflaan: maak gebruik van tramhalte Crooswijksestraat. 

- Vanaf bushaltes Zaagmolenbrug en Noorderbrug: maak gebruik van tramhaltes Zwaanshals, Crooswijksestraat, Noordsingel of Meent.

Spitslijn 143 Zuidplein – Ridderkerk: deze lijn is opgeheven. Maak gebruik van lijn 144 naar Zuidplein en/of lijn 145 naar Kralingse Zoom. De halte Zwaluw wordt alleen door lijn 145 bediend.

Spitslijn 187 Zuidplein - Nieuw-Reijerwaard: deze lijn is één halte ingekort. Bushalte Peterselieweg komt te vervallen. Maak gebruik van halte Hotel van der Valk, daar stopt lijn 146. Houd rekening met extra loopafstand. Daarnaast heeft lijn 187 een kleine routewijziging binnen Rotterdam. Richting Nieuw-Reijerwaard vervalt halte Spinozaweg, maar wordt extra gestopt op de naastgelegen halte Van de Woestijnestraat.

Onderstaande lijnen wijzigen per 21 augustus:

Lijn 44 Dijkzigt – Rotterdam Centraal: dit deel van lijn 44 wordt buiten de spits en in het weekend opgeheven. 

- Maak op de Mathenesserlaan gebruik van lijn 32. 

- Maak op de Heemraadsingel gebruik van tramlijnen 21/24 en buslijn 38. 

- Maak in Blijdorp van lijnen 33 en 40. 

- In de ochtend- en middagspits rijdt lijn 44 met de helft van de ritten van Zuidplein via  Dijkzigt naar Rotterdam Centraal.

Lijn 126 Schiedam Centrum – Maassluis: deze lijn wordt opgeheven.

- Maak tussen Maassluis, Vlaardingen en Schiedam gebruik van metrolijn B. 

- Maak binnen Maassluis gebruik van lijn 34 (EBS). 

- Maak binnen Vlaardingen gebruik van lijn 45.

- Maak binnen Schiedam gebruik van lijn 51.

Lijn 96 Capelsebrug – Stormpolder: in de ochtendspits ingekort tot Waterbus Stormpolder en rijdt niet terug naar Capelsebrug.

Ook zijn er nog steeds werkzaamheden op Rotterdam Zuid (Roseknoop), in de Jonker Fransstraat en bij de kruising Mathenesserlaan/Nieuwe Binnenweg, waardoor een aantal tram- en buslijnen andere routes hebben.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Deze herdenking vindt plaats op de algemene begraafplaats aan de Ring 548. Foto: pr
Herdenking slachtoffers Tweede Wereldoorlog op 4 mei te Pernis Algemeen 8 minuten geleden
Beatrix op de Coolsingel. Foto: Stadsarchief Rotterdam
Koninginnedag! In 1992 vierde Beatrix haar verjaardag in Rotterdam Algemeen 24 minuten geleden
De Lastdrager is het symbool van de wederopbouw van Rotterdam. Foto: Jannes Linders/Gemeente Rotterdam
De Lastdrager komt weer uit de opslag en krijgt nieuwe plek op de Wilhelminapier Algemeen 1 uur geleden
Foto: Persbureau PeterNick
Vlak na ongeval op Pascalweg meteen wéér een botsing Politie 1 uur geleden 3
Stockfoto Politie Rotterdam
Amsterdammer (17) aangehouden voor ‘bankbabbeltrucs’, oudste slachtoffer was 97 jaar Politie 1 uur geleden 2
Josmel op de Holland-Amerikakade. Foto: Persbureau PeterNick
Josmel uit Venezuela fietst al negen jaar lang de wereld over Algemeen 2 uur geleden 1

Uit de krant