Zo zorgen we samen voor plastic vrij land en water! Marius Smit - founder Plastic Whale, Bart Muller - AVR, Karin Hille - Plastic Whale Rotterdam en Hans van Weel – hoofdschipper Plastic Whale Rotterdam. Foto: pr
Zo zorgen we samen voor plastic vrij land en water! Marius Smit - founder Plastic Whale, Bart Muller - AVR, Karin Hille - Plastic Whale Rotterdam en Hans van Weel – hoofdschipper Plastic Whale Rotterdam. Foto: pr

AVR steunt Plastic Whale met donatie voor plasticvrij land en water

Algemeen 1.504 keer gelezen

Rotterdam - Als supporter van Plastic Whale maakt AVR Afvalverwerking te Rotterdam het mogelijk dat er Plastic Whale Clean Ups georganiseerd worden waar iedereen aan mee kan doen. AVR en Plastic Whale delen een gezamenlijke missie: afval omzetten naar iets waardevols en het creëren van een schone wereld. 

Plastic Whale zet zich in om de Rotterdamse wateren en de Amsterdamse grachten plasticvrij te maken. Met de elektrische Plastic Whale design sloepen gemaakt van recycled plastic, wordt er zwerfafval uit het water gevist.

 Dit wordt gedaan door onder andere bedrijven, scholen en tijdens publieksevenementen. “Zo maken we veel mensen bewust van het probleem en wat we er samen aan kunnen doen”, aldus hoofdschipper Plastic Whale Rotterdam, Hans van Weel. De plastic ‘catches’ worden ook gebruikt voor kantoormeubilair en kunstprojecten. “Op deze manier laten we zien dat afval waardevolle grondstof is.”

Dankzij de vele Perfect Days bij AVR, een intern programma om zo veilig mogelijk te werken, is het geweldige bedrag van 13.300 euro gespaard. Elk kwartaal wordt het gespaarde bedrag gedoneerd aan een goed doel dat medewerkers van AVR zelf kunnen voorstellen. 

Bart Muller, maintenance engineer van AVR kwam in contact met Hans van Weel, en Bart raakte enthousiast over het initiatief van Plastic Whale. Reden voor hem om Plastic Whale voor te dragen voor een donatie en daar waren de medewerkers van AVR het mee eens.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Verkoeling zoeken in Trompenburg. Foto: Jeroen Cohn
De zomer van 2026 begint met een tropische week Algemeen 16 uur geleden 1
Burgemeester Carola Schouten is voorzitter van het OTE (Offensief Tegen Explosieven), een landelijke aanpak van de aanslagen. Die aanpak richt zich op ontmoedigen en straffen van uitvoerders en opdrachtgevers, nazorg bieden aan slachtoffers en op de beschikbaarheid van explosieven. Zo heeft de Europese Commissie al maatregelen toegezegd om de illegale productie, transport en verkoop van zwaar vuurwerk aan banden te leggen.Op de foto Leo de Bie, na jaren ellende eindelijk tot rust gekomen in zijn nieuwe huis. Foto: Vera Cornel
Na jaren vol explosies en nachtmerries slaapt Leo nu eindelijk weer echt goed Algemeen 19 uur geleden 1
Foto: Eddy Meijs
Ode aan alle vaders van Rotterdam Algemeen 20 uur geleden
Stockfoto: Rick Keus/RET
Woensdagochtend rijden er geen treinen, bussen, trams en metro’s Algemeen 20 jun, 16:54 26
Foto: Persbureau PeterNick
Man aangehouden na wéér een overval op tabakswinkel aan de Bree Algemeen 20 jun, 16:38 5
Foto: C. Hulsbus
Internationale topspringers én de volgende generatie op CHIO Rotterdam Algemeen 20 jun, 16:32

Uit de krant