
Treinen tussen Rotterdam en Delft kunnen weer rijden
Algemeen 199 keer gelezenRotterdam - Goed nieuws. De treinen tussen Rotterdam en Delft gaan vanavond weer rijden. Het herstel van de schade na de brandstichting bij de spoorbrug over de Delfshavense Schie is succesvol afgerond. Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan om 21.00 uur worden hervat.
In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er rond 02.30 uur brand ontdekt in een ruimte bij de spoorbrug. Al snel werd duidelijk dat het om brandstichting ging. Bij de brand werden 35 kabels beschadigd, kabels die nodig zijn voor de stroomvoorziening van de bovenleiding en kabels die dienen voor het treinbeveiligingssysteem.
Gisteren en vandaag reden er vanwege geen treinen van Rotterdam naar Delft en Den Haag en vice versa. Dat is nu voorbij. Eerder dan verwacht.
Aannemer AssetRail heeft de afgelopen dagen de door de brandstichting beschadigde kabels en installaties vervangen en hersteld. Die werkzaamheden zijn eerder afgerond dan aanvankelijk werd verwacht.
Na afronding van het herstel zijn alle noodzakelijke controles en uitgebreide veiligheidstesten uitgevoerd. Op basis van de positieve testresultaten kan ProRail de infrastructuur weer vrijgeven voor treinverkeer.















