
Bezuinigingen op buslijnen in Rotterdam met twee jaar uitgesteld
Algemeen 196 keer gelezenRotterdam - De bezuinigingen op de buslijnen van de RET zijn voorlopig van tafel. Ze worden in ieder geval met twee jaar uitgesteld.
Dat heeft de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) bekendgemaakt. In de MRDH zitten 21 gemeentes die samen beslissen over onder meer het openbaar vervoer. Bij de RET stond er een bezuiniging op het programma. Buslijnen zouden daardoor verdwijnen, veranderen of ingekort worden.
Er waren veel zorgen in de stad over die veranderingen. Van Ommoord tot Heijplaat en van Carnisse tot Rotterdam-West, trokken bewoners en wijkraden aan de bel. Zij lijken nu even opgelucht adem te kunnen halen. De bezuinigingen worden met twee jaar uitegesteld.
‘Gedurende de consultatieperiode en na overleggen met gemeenten, blijkt dat de voorgestelde wijzigingen in het busnet van RET een grote impact hebben op het aanbod van openbaar vervoer in enkele gemeenten’, aldus MRDH. ‘De MRDH en de RET staan voor het aanbieden van goed openbaar vervoer aan zoveel mogelijk mensen. Minder aanbod van het ov past daar niet bij. Om die redenen heeft de MRDH in overleg met de RET het verlagen van de subsidie voor RET Bus met twee jaar uitgesteld en heeft de RET een aangepast ontwerp-vervoerplan gemaakt. Over twee jaar is er ook meer duidelijkheid over de bijdrage van het Rijk.’















