Groot feest in Rotterdam toen Kaapverdië zich voor het WK kwalificeerde. Foto: PlanetZone Media
Groot feest in Rotterdam toen Kaapverdië zich voor het WK kwalificeerde. Foto: PlanetZone Media

Fanzone op het Schouwburgplein voor WK-wedstrijden van Curaçao en Kaapverdië

Algemeen 223 keer gelezen

Rotterdam - In de WK-teams van Curaçao en Kaapverdië spelen meer Rotterdammers dan in het Nederlands elftal. Speciaal voor alle fans in onze stad wordt het Schouwburgplein twee dagen lang ingericht als fanzone. Op zondag 14 juni wordt de wedstrijd Duitsland-Curaçao live uitgezonden en op maandag 15 juni kunnen bezoekers gezamenlijk kijken naar Spanje-Kaapverdië.

Volgens organisator Dolly draait het evenement om meer dan voetbal alleen: ‘Voor veel Rotterdammers zijn Curaçao en Cabo Verde onderdeel van hun familiegeschiedenis, cultuur en identiteit. Dat beide landen nu voor het eerst in de geschiedenis op een mondiaal podium staan, is iets wat gevierd mag worden. We willen een plek creëren waar mensen samenkomen, trots kunnen zijn en deze historische momenten met elkaar kunnen beleven.’

Zo’n 1.500 mensen per dag

Er kunnen zo’n 1.500 mensen per dag in de fanzone. Je moet wel een kaartje kopen. De organisatie verwacht bezoekers uit heel Rotterdam en omliggende gemeenten. Naast de wedstrijdvertoningen is er aandacht voor ontmoeting, muziek, eten en cultuur.

Lees verder onder de plattegrond.

Mexico, Canada en de Verenigde Staten

Het WK voetbal wordt gespeeld in Mexico, Canada en de Verenigde Staten. Door het tijdverschil zijn veel wedstrijden pas ‘s avonds laat of ‘s nachts te zien. Maar Duitsland-Curaçao begint zondag om 19.00 uur Nederlandse tijd en Spanje-Kaapverdië is maandag om 18.00 uur. Het programma in de fanzone begint steeds al een stuk eerder.

Je kunt hier meer informatie vinden en kaartjes kopen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Dick van Bergem
Gigantisch jachtondersteuningsschip U-81 vaart door Rotterdam Algemeen 1 uur geleden
Groot feest in Rotterdam toen Kaapverdië zich voor het WK kwalificeerde. Foto: PlanetZone Media
Fanzone op het Schouwburgplein voor WK-wedstrijden van Curaçao en Kaapverdië Algemeen 1 uur geleden
Foto: PlanetZone Media
Autowrak gevonden in de Maas Politie 1 uur geleden
De tekst is niet alleen geschreven op de wagen, maar ook weergegeven in Nederlandse Gebarentaal. Foto: Rosa Quist Photography.
Nieuwe dichtregel op vuilniswagen onthuld in tekst én gebarentaal Algemeen 2 uur geleden 3
Foto: Ani Kehayova
Muziek, dans en heerlijk eten op het Flamenco Festival Rotterdam 2026 Algemeen 2 uur geleden
De dierenartsenpraktijk zit aan de Nieuwe Binnenweg. Foto: Dierenziekenhuis Rotterdam.
Dierenartsenpraktijk Nieuwe Binnenweg per direct gesloten na ‘ernstig incident’ Algemeen 2 uur geleden 7

Uit de krant