
De mensen die om het leven kwamen tijdens de Strijd om Rotterdam
Algemeen 153 keer gelezenRotterdam - Voor veel mensen is het grote bombardement van 14 mei 1940 op Rotterdam bekend. Minder bekend is dat bij de Strijd om Rotterdam, in de dagen daaraan voorafgaand, ook honderden doden zijn gevallen. Zij krijgen een gezicht via Stichting Voorouder.
Van 10 tot en met 14 mei kwamen in totaal 1.184 burgers, politieagenten en militairen in Rotterdam en omstreken om het leven. Om ál deze slachtoffers uit de anonimiteit te halen en een gezicht te geven, publiceert Stichting Voorouder nu een omvangrijke collectie foto’s en persoonlijke verhalen.
Lees verder onder de foto.
![]()
Maria Sophia van Heijningen. Foto: Stichting Voorouder
In mei 2022 publiceerden Stichting Voorouder en het Stadsarchief Rotterdam gezamenlijk de eerste officiële namenlijst van burgers en Nederlandse, Britse en Duitse militairen die omkwamen tijdens de Strijd om Rotterdam. De aandacht gaat nu vooral uit naar het gezicht en het verhaal achter elke naam. Sinds de start van deze zoektocht hebben nabestaanden, (verre) familieleden en betrokken organisaties op oproepen in de media gereageerd met een schat aan fotomateriaal. Bij het in beeld brengen van de Nederlandse militairen heeft met name de werkgroep Strijd om de Maasbruggen een aanzienlijke bijdrage geleverd.
“Een naam op een lijst is op zichzelf al een herinnering. Maar een gezicht en verhaal erbij maakt het tastbaar voor nabestaanden, voor onderzoekers, en voor iedereen die wil begrijpen wat zich tussen 10 en 14 mei 1940 in en rond Rotterdam afspeelde, aldus Walter Schulze van Stichting Voorouder.
Lees verder onder de foto.
![]()
Jean Claude Marie Simon Thomas. Foto: Stichting Voorouder
Alle verzamelde portretten zijn overzichtelijk samengebracht en te raadplegen via: https://voorouder.nl/albums. Wie portretmateriaal of verhalen heeft van een familielid of bekende die omkwam tijdens de Strijd om Rotterdam (10-14 mei 1940), wordt uitgenodigd contact op te nemen via info@voorouder.nl. Ook kleine pasfoto’s, schoolfoto’s of fragmenten uit familiealbums zijn welkom.















