Foto: Rotterdam The Hague Airport
Foto: Rotterdam The Hague Airport

Binnenkort in Arminius: een debat over de toekomst van Rotterdam The Hague Airport

Algemeen 2.341 keer gelezen

Rotterdam - De toekomst van Rotterdam The Hague Airport - bij velen beter bekend onder de naam ‘Zestienhoven’ - staat opnieuw ter discussie. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen organiseert de Vereniging BTV Rotterdam op donderdag 5 maart 2026 een politiek debat bij debatpodium Arminius.

Het vliegveld blijkt een belangrijk onderwerp op de politieke agenda; inmiddels pleit meer dan de helft van de Rotterdamse partijen voor het beperken of zelfs volledig beëindigen van de activiteiten op het vliegveld - een ontwikkeling die jaren geleden nog ondenkbaar was. Vrijwel alle politieke partijen hebben hun medewerking toegezegd.

Thema’s en vragen die leven

Tijdens het debat gaan voor- en tegenstanders van het vliegveld met elkaar in gesprek over vragen die de stad bezighouden:

- Is Rotterdam The Hague Airport nog steeds een banenmotor voor de regio?
- Hoe verhoudt de luchthaven zich tot de duurzaamheidsdoelen van de stad?
- Wat betekent een mogelijke sluiting economisch en maatschappelijk?
- En welke alternatieven zijn denkbaar voor het terrein van de luchthaven?

Deskundige sprekers en inspirerend programma

De combinatie van sprekers belooft een avond vol diepgang, visie en levendige discussie. Prof. dr. Derk Loorbach, hoogleraar sociaal-economische transities aan de Erasmus Universiteit en directeur van DRIFT, opent en sluit de bijeenkomst. Architect Ivar Branderhorst licht het alternatieve plan ‘Ruim Baan voor Rotterdam - Stadskwartier Noorderbos’ toe: een nieuwe wijk met veel woningen, bedrijven, groen en recreatie.

AD-journalist Peter Groenendijk bespreekt het veranderende klimaat rondom het Rotterdamse vliegveld, en presentator, schrijver en columnist Ernest van der Kwast leidt het debat.

Toegang en praktische informatie

Het debat vindt plaats op donderdag 5 maart en wordt georganiseerd door de Vereniging Bewoners Tegen Vliegoverlast (BTV) Rotterdam Airport. Wil je hierbij aanwezig zijn dan kan dat. Het is in dat geval slim om op tijd te komen, want het aantal plekken is beperkt. De deuren van debatpodium Arminius openen om 19.00 uur; het programma start om 19.30 uur. Toegang is gratis. Tijdens het debat kunnen foto’s worden gemaakt en video’s worden opgenomen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Suurhoffbrug. Foto: Rijkswaterstaat
Niet nóg meer hinder voor het verkeer naar de Maasvlakte: vluchtstrook oude Suurhoffbrug blijkt stevig genoeg Algemeen 21 minuten geleden
Het stadhuis van Rotterdam. Foto: Ossip van Duivenbode
Wat gebeurt er eigenlijk nadat je discriminatie hebt gemeld? Kwestie van de Week 42 minuten geleden
Foto: MK Mediaproducties
Ontevreden klant probeert sieraden bij juwelier mee te nemen Politie 43 minuten geleden
Oefenen in Antonius. Foto: Korps Mariniers
Zo ging het er aan toe tijdens militaire oefening in voormalig Antonius Foto’s 2 uur geleden
Foto: Jason Setzer/Rijkswaterstaat
Forse verkeershinder verwacht op A15 tussen knooppunten Ridderkerk en Benelux Algemeen 2 uur geleden
College van Bestuur Zadkine en Albeda. Foto pr
Albeda en Zadkine willen fuseren tot één mbo-instelling Algemeen 2 uur geleden 2

Uit de krant