
Rotterdamse Veteranendag op de Van Ghentkazerne in bijzijn van burgemeester Schouten
Algemeen 943 keer gelezenRotterdam - Zaterdag 4 oktober is de Rotterdamse Veteranendag. De gemeente bedankt lokale veteranen dit jaar op de Van Ghentkazerne in Kralingen. De dag is bedoeld voor Rotterdammers die als militair hebben gediend in een buitenlandse oorlogs- of vredesmissie.
Sinds 2005 wordt er een landelijke veteranendag georganiseerd. Die is op de laatste zaterdag van juni op het Malieveld in Den Haag. Op die dag hangt er een veteranenvlag op het stadhuis aan de Coolsingel.
Burgemeester Carola Schouten heet de Rotterdamse veteranen komende zaterdag welkom op de Van Ghentkazerne. Verder is er muziek, een lunch en ruimte voor persoonlijke gesprekken.
Veel gemeenten organiseren zelf een veteranendag voor veteranen die in hun gemeente wonen. Ook Rotterdam doet dat elk jaar. Zo wil de gemeente veteranen erkenning en waardering geven voor hun inzet bij een oorlog- of vredesmissie in het buitenland. In Rotterdam wonen ongeveer 1.500 veteranen. Als hun gegevens in het Veteranenregister staan, krijgen zij van de gemeente een uitnodiging voor de Rotterdamse Veteranendag per post.
Burgemeester Carola Schouten heet de Rotterdamse veteranen zaterdag welkom op de Van Ghentkazerne. Verder is er muziek, een lunch en ruimte voor persoonlijke gesprekken.
Een veteraan is een (oud-)militair die Nederland in het buitenland heeft gediend in een oorlogs- of vredesmissie. Militairen die tussen 2006 en 2010 naar Afghanistan zijn gegaan dienden bijvoorbeeld in een oorlogsmissie. Bekende vredesmissies zijn die in Libanon (1979-1985), Bosnië (1992-1995) en Mali (2013-2023).















