De A16 Rotterdam is bijna klaar om opengesteld te worden. Foto: Rijkswaterstaat
De A16 Rotterdam is bijna klaar om opengesteld te worden. Foto: Rijkswaterstaat

Morgen is het grote openingsfestival op de nieuwe snelweg A16 Rotterdam: ‘Kom met het openbaar vervoer’

Algemeen 10.185 keer gelezen

Rotterdam - Zo’n 12.000 mensen hebben een gratis kaartje bemachtigd voor het openingsfestival op de nieuwe snelweg A16 Rotterdam. Morgen is er een open dag op de 11 kilometer lange rijksweg tussen de A16/A20 bij het Terbregseplein en de A13. Vanaf 6 oktober rijden er auto’s over de weg.

Het wordt dus druk morgen. Alle kaartjes voor het openingsfestival waren in een mum van tijd weg. Er staan zelfs nog duizenden mensen op de wachtlijst. Rijkswaterstaat vraagt mensen die morgen toch niet kunnen komen om zich af te melden zodat hun kaartje door iemand anders gebruikt kan worden.

Niet met de auto komen

Omdat er morgen weer volop gewerkt wordt rond Rotterdam vraagt Rijkswaterstaat aan de bezoekers om niet met de auto naar het openingsfestival van de nieuwe snelweg te komen: ‘Kom zoveel mogelijk met openbaar vervoer, op de fiets of lopend. In het weekend van 26 tot 29 september zijn er werkzaamheden aan de A16 tussen knooppunt Terbregseplein en knooppunt Ridderkerk. De A16 is in zuidelijke richting in zijn geheel afgesloten. Houd rekening met drukte op de weg.’

Open voor verkeer

Op maandag 6 oktober 05.00 uur gaat de A16 Rotterdam in zuidelijke richting open voor verkeer, vanaf de A13 bij het nieuwe knooppunt Zestienhoven naar de A16 bij knooppunt Terbregseplein. De N209 tussen de A13 en de N472/Boterdorpseweg bij Bergschenhoek houdt dan op te bestaan en gaat op in de A16 Rotterdam.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Jeroen Cohn
Splinternieuwe maritieme reus gespot in de Waalhaven Algemeen 8 uur geleden
De Breytenbachboom aan de Westersingel is één van de beroemdste bomen van Rotterdam. Archieffoto: Fred Marree
In 2025 kwamen er 1.155 bomen bij in onze stad, op elke Rotterdammer is er minimaal één boom Algemeen 10 uur geleden
Het Nieuwe Instituut in het Museumpark. Foto: Petra van der Ree
Grote renovatie voor het Nieuwe Instituut, gebouw krijgt onder meer een houten dak Algemeen 10 uur geleden 1
Op zoek naar een nieuwe locatie. Foto: Rotterdamse Fietstaxicentrale
Rotterdamse Fietstaxicentrale zoekt nieuwe plek wegens dreigende sloop Pompenburg Algemeen 11 uur geleden 1
Foto: JimJan Multimedia
Zó ziet het Hofplein er nu uit Algemeen 13 uur geleden 24
@666.j.v.elk
Doorkijkje naar de Erasmusbrug Algemeen 13 uur geleden

Uit de krant