Archieffoto: Facebook Strand Nesselande
Archieffoto: Facebook Strand Nesselande

Gebied rond strand Nesselande blijft tot na de zomer veiligheidsrisicogebied

Politie 330 keer gelezen

Rotterdam - Het strand van Nesselande blijft tot 1 oktober een veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Carola Schouten had die maatregel twee weken al genomen na enkele dagen vol ongeregeldheden. Dat heeft zo goed gewerkt dat het gebied tot na de zomer een veiligheidsrisicogebied blijft. Door die maatregel mag de politie onder meer extra preventief fouilleren.

Toen het eind mei erg warm was, waren er twee dagen lang ongeregeldheden op en rond het strand aan de Zevenhuizerplas. Groepen jongeren zochten elkaar op en op woensdag 27 mei liep dat uit op een steekpartij met gewonden.

Stranddagen in de nazomer

Het gebeurt vaker dat het op het strand van Nesselande uit de hand loopt. Ook voorgaande jaren ging het mis op zomerse dagen. Burgemeester Schouten: ‘Vooral in de nazomer, met name tijdens de laatste warme stranddagen van augustus en september, zoeken grote aantallen bezoekers het strand op. In 2025 is ervaren dat de laatste zomerse dagen aanleiding kunnen zijn voor oproepen voor bijvoorbeeld block-party’s via sociale media of andere vormen van ongecontroleerde groepsvorming.’

Wapens en munitie

Schouten wijst ook op komende periode. Door evenementen en het einde van het schooljaar kan het wel weer flink druk gaan worden met jongeren op het strand. En dus blijven de maatregelen van afgelopen weken de hele zomer gelden. ‘Afgelopen periode heeft de politie preventief fouilleeracties uitgevoerd. De acties hebben geleid tot het aantreffen en in beslag nemen van diverse wapens en munitie. De aanwijzing van het veiligheidsrisicogebied heeft een belangrijke preventieve werking gehad, mede door de aandacht van lokale en regionale media en directe inzet door de veiligheidspartners.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Archieffoto: Facebook Strand Nesselande
Gebied rond strand Nesselande blijft tot na de zomer veiligheidsrisicogebied Politie 1 uur geleden 3
Het kinderbadje aan de plas was sinds een aantal weken dicht vanwege het faillissement van de aannemer. Foto: Komoot.
Goed nieuws! Maandag wordt het kinderbadje in het Kralingse Bos weer met water gevuld Algemeen 3 uur geleden 2
Foto: Maurits Bijleveld
Schitterende regenboog richting Euromast Algemeen 3 uur geleden
Foto: John de Vries
Zo bizar zag de lucht er gisteren uit boven Rotterdam Algemeen 3 uur geleden
Foto: FlashphotoNL
Maastunnel lange tijd dicht na ongeval met automobilist onder invloed Politie 3 uur geleden
Foto: Persbureau PeterNick
Bewoner gewond en woningen ontruimd bij brand in seniorenflat Schiebroek Politie 17 uur geleden 1

Uit de krant