Voorafgaand aan het LeerCircus volgden bewoners die onderdeel zijn van de Wijkcollectie, de workshop Sieraad van de Wijk. Foto: pr
Voorafgaand aan het LeerCircus volgden bewoners die onderdeel zijn van de Wijkcollectie, de workshop Sieraad van de Wijk. Foto: pr

Reizend LeerCircus in Spangen met verhalen, workshops en muziek

Algemeen 1.039 keer gelezen

Rotterdam - LeerCircus strijkt van 26 september t/m 1 oktober neer op het Bellamyplein in Spangen in West. Een initiatief van Stichting Wijkcollectie dat kunst, verhalen en gemeenschapszin samenbrengt in een creatieve ontmoetingsplek, gemaakt door en voor de wijk. Alle activiteiten zijn gratis te bezoeken. 

Met het ‘Sieraad van Spangen’ zijn bewoners samen met kunstenaars op zoek gegaan naar wat voor hen belangrijk is in de wijk. Het sieraad staat centraal tijdens een programma vol optredens, muziek en workshops voor jong en oud die de verhalen van Spangen zichtbaar maken.

Het LeerCircus van Stichting Wijkcollectie is een creatieve ontdekkingstocht vol verhalen uit de wijk, verteld door bewoners en verbeeld door kunstenaars. Een mix van kunst, muziek, ontmoeting en verhalen. Inspirerend, herkenbaar en verrassend. Van 26 september t/m 1 oktober staat een grote ontmoetingsinstallatie op het Bellamyplein.

Tentoonstelling

De Wijkcollectie verzamelt verhalen in 26 wijken van Rotterdam. Sinds kort is ook Spangen onderdeel van dit netwerk. Wijkcollectie Spangen telt inmiddels 25 persoonlijke verhalen uit de wijk en blijft groeien. Ontdek wat er leeft in Spangen en bekijk tijdens het LeerCircus de tentoonstelling met portretten en verhalen van de wijkbewoners. Samen vormen zij het nieuwe wijkerfgoed van Spangen.

Sieraad van Spangen

Voorafgaand aan het LeerCircus volgden bewoners die onderdeel zijn van de Wijkcollectie, de workshop Sieraad van de Wijk. Iedereen maakte een schakel van een koperen ring en versierde deze met datgene wat zij belangrijk vinden. Alle schakels samen vormen het Sieraad van de Wijk. Nicole van Dijk van Stichting Wijkcollectie: “Wat geef je aan mensen die je heel leuk en lief vindt? Dat is een sieraad. Alle schakels van het sieraad staan voor de mensen uit de wijk en hun verhalen. Door deze schakels met elkaar te verbinden zorgen we ook voor verbinding tussen wijkbewoners.” Tijdens het LeerCircus wordt de ketting overgedragen aan bewoners die samen willen denken, delen en bouwen aan de wijk.

VerhalenWandeling

De zeer gewaardeerde VerhalenWandeling van Wijkcollectie komt naar Spangen! Ontdek de wijk tijdens een bijzondere wandeling op zaterdag 27 september. Luister naar verhalen van De Groene Garage, Art Academy, Snackbar Florida, Sparta Stadion, Kids Nation en A Tale of A Tub in het Justus van Effenblok. De wandeling is gratis inclusief hapjes en drankjes. Aanmelden is verplicht via: Aanmelden VerhalenWandeling Spangen


Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Foto: Bart Bos
Een en al liefde voor elkaar (en Rotterdam) Algemeen 2 uur geleden
Lisa, Lana en Dagmar. Tara staat niet op de foto en was niet bij het interview aanwezig. Zij woont inmiddels in Gent.
Stalking, bedreiging, seksuele intimidatie: ‘We kennen geen enkele vrouw die niet zoiets heeft meegemaakt’ Algemeen 3 uur geleden 2
Daar vaart de ark door Rotterdam. Foto: Vera Cornel
Kijk, er vaart een Ark van Noach door Rotterdam... Algemeen 5 uur geleden 6
Het treinbedrijf wil over twee jaar drie keer per week vanuit Brussel via Rotterdam Centraal naar Kopenhagen en Malmö rijden. Foto: European Sleeper.
In Rotterdam instappen, in Scandinavië wakker worden: nieuwe nachttrein komt eraan Algemeen 6 uur geleden
Pascal Claus met de in Stanwell Moor gevonden Sunrise-fles.
Hoe komt Rotterdamse limonadefles in Engeland terecht? ‘Flessen kunnen niet praten, dit zal voor altijd een raadsel blijven...’ Algemeen 7 uur geleden 1
Stichting Plons beschikt over een aantal stabiele zeilboten. Foto: Stichting Plons.
Bij Stichting Plons kan iederéén het water op Algemeen 7 uur geleden

Uit de krant