Wandelen in de Steilrand. Foto: Bas Czerwinski
Wandelen in de Steilrand. Foto: Bas Czerwinski

Gratis fiets- en wandelkaart om natuurgebied de Steilrand mee te ontdekken

Algemeen 2.353 keer gelezen

Rotterdam - Als je van wandelen of fietsen houdt, kun je vanaf vandaag een gratis fiets- en wandelkaart krijgen om de Steilrand mee te ontdekken. Het natuurgebied in het noorden van Rotterdam wordt komende jaren nog een stuk leuker dan het nu al is.

De Steilrand is een bijzonder landschap waar stad en natuur samenkomen. Vroeger werd er veen afgegraven om de stad te verwarmen, nu bloeien er bloemen en planten in vele kleuren. Het 13,5 kilometer lange gebied slingert langs bloemrijke weides, rustige oevers en schuilplekken voor vogels, insecten, vissen en meer. Je kunt er wandelen, fietsen, vogelspotten of gewoon tot rust komen. 

Vlonders Bergse Voorplas

Komende jaren verandert het gebied. Er komen meer plekken om te sporten. Kinderen kunnen straks een avontuurlijke ontdekroute doen. Of ravotten bij een nieuwe natuurspeelplek in het Argonautenpark. Bij de Bergse Voorplas worden drie vlonders gelegd langs de Strekkade. Deze vlonders zijn gemaakt van hergebruikte meerpalen uit de haven van Rotterdam. Ook komt er een oever met planten. Vissen hebben hier een fijne plek om te paaien. Voor de wilde bij, die steeds schaarser wordt, komen op meerdere plekken bloemrijke weides, bermen en waterkanten. Ook vlinders, vogels, vleermuizen en andere kleine dieren profiteren hiervan

Gratis fiets- en wandelkaart

Geïnteresseerden kunnen sinds vandaag een gratis fiets- en wandelkaart ontvangen door hun naam en adres te mailen naar: steilrand@rotterdam.nl. Of zij kunnen een exemplaar ophalen bij:

  • Museum Overschie, Overschiese Dorpsstraat 134 – 140 (zondag - en van mei t/m augustus ook op woensdag - van 14:00 - 17:00 uur).
  • Molen De Speelman, Overschiese Kleiweg 775 (woensdag en zaterdag van 10 – 15 uur).
  • Volkstuinvereniging Blijdorp, Zestienhovensekade 555 (zaterdag van 11:00 - 14:30 uur, in verenigingsgebouw).
  • Volkstuinvereniging Eigen Hof, Overschiese Kleiweg 728 (zaterdag van 10.00 – 12.00 uur, in clubhuis).

De stippellijn op deze kaart laat zien waar de Steilrand loopt. Afbeelding: OTO Landscape Architecture

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Pip en Thera na een vrolijke middag spelen in het Park. Foto: Mick de Witte
Voor Pip en Thera is het park een plek om elkaar te ontmoeten en te spelen... Parkenmaand 27 minuten geleden
Martijn Simons:
Martijns boek laat je anders kijken naar tieners van nu Rotterdammer van de Week 1 uur geleden 1
Foto: Fred Libochant Fotografie
Provincie zoekt naar plekken voor windenergie Algemeen 1 uur geleden 2
Wie op zoek is naar degelijk schilderwerk met oog voor detail, komt al snel uit bij W en J Schilderwerk.
Kleinschalig familiebedrijf combineert ruim vier decennia aan ervaring met een persoonlijke benadering W en J Schilderwerk 1 uur geleden
Komende dinsdag is er een clinic bij Excelsior.
Sporten is nog niet voor iedereen vanzelfsprekend, deze studenten doen daar iets aan Algemeen 3 uur geleden
Een trotse Yvonne van Leeuwen in Reykjavik.
Yvonne van Leeuwen wint bronzen camera voor haar foto’s van huisdieren Algemeen 4 uur geleden

Uit de krant