Vanaf volgende week kun je weer binnenkijken in het poppenhuis van gebroeders Bisschop. Foto: Museum Rotterdam
Vanaf volgende week kun je weer binnenkijken in het poppenhuis van gebroeders Bisschop. Foto: Museum Rotterdam

Het beroemde poppenhuis van Museum Rotterdam is vanaf volgende week weer te zien

Algemeen 2.912 keer gelezen

Rotterdam - Museum Rotterdam wil meer laten zien uit de collectie die nu alweer vier jaar achter gesloten deuren staat. Het museum hoopt in het nieuwe jaar witte rook te krijgen over een nieuw gebouw voor een echt Rotterdams stadsmuseum. Maar eerst wordt de hal van de locatie ‘40-’45 NU aan de Coolhaven gebruikt om populaire museumstukken weer eens aan Rotterdammers te laten zien. Te beginnen met het beroemde poppenhuis van gebroeders Bisschop. 

Het poppenhuis is gratis te zien. Vanaf vrijdag 20 december tot mei volgend jaar. Veel Rotterdammers bewaren mooie herinneringen aan de tweeëneenhalve meter hoge replica van een luxe pand van de broers Jan en Pieter Bisschop dat in de 18e eeuw aan de Leuvehaven stond. 

Lees verder onder de foto.


Het poppenhuis van gebroeders Bisschop. Foto: Museum Rotterdam

Woonopstand

Speciaal voor deze presentatie is het poppenhuis hier en daar gemoderniseerd. In de kelder is een mini-woonopstand (gemaakt door kunstenaar Kamiel Verschuren) en als je goed kijkt kun je ook een kleine versie zien van De Verwoeste Stad van Zadkine. Kinderen kunnen ondertussen hun eigen versie van het poppenhuis maken.

Dubbelde Palmboom

Het poppenhuis is altijd één van de populairste stukken van Museum Rotterdam geweest. Het stond jarenlang in de Dubbelde Palmboom en is daarna ook in het Schielandshuis en Timmerhuis te zien geweest. In de toekomst moet het te zien zijn op een nieuwe plek. Museum Rotterdam zoekt immers al geruime tijd naar een gebouw om een frisse start te maken, er is goede hoop dat daar begin van 2025 meer over bekend gaat worden. Totdat die nieuwe locatie opengaat, zijn er steeds andere populaire werken uit de collectie te zien in de locatie aan de Coolhaven.

Lees verder onder de foto.


Het poppenhuis van gebroeders Bisschop. Foto: Museum Rotterdam

Poppenhuis van Bisschop

Léontine Meijer-van Mensch, directeur-bestuurder van Museum Rotterdam: “Toen ik directeur van Museum Rotterdam werd, realiseerde ik me al snel dat één van mijn eerste projecten iets te maken moest hebben met het poppenhuis van Bisschop, omdat zoveel mensen mij hierover aanspraken. Het is dan ook bijzonder om dit beroemde poppenhuis nu in een nieuw jasje te presenteren als start van mijn periode bij het museum.”

Coolhaven

Je kunt het poppenhuis bekijken van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur in Museum Rotterdam ’40 – ’45 NU aan Coolhaven 375. Het poppenhuis is gratis te zien, voor de tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog aan de Coolhaven moet je wel een kaartje hebben.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Dagelijks worden er dingen vergeten in het openbaar vervoer. Foto: RET.
Op het perron besefte ik het: mijn laptop lag nog in de metro! Wat nu? Algemeen 1 minuut geleden
Foto: Bart Bos
Rotterdam, wat ben je toch een knapperd! Algemeen 1 uur geleden
Tijdens de werkzaamheden wordt dag en nacht gewerkt. Foto: Joep Boute
Rotonde Kleinpolderplein komend weekend dicht voor verkeer Algemeen 1 uur geleden 1
Foto ter illustratie: Kansfonds.
Rotterdam brengt voor het eerst dak- en thuisloosheid in de regio in kaart Algemeen 3 uur geleden 3
Foto: PersbureauPeterNick
Zijn de Crocusstraat in Rotterdam en de Crocusstraat in Spijkenisse met elkaar verwisseld? Politie 5 uur geleden 1
De vogel zit waakzaam op haar nest. Foto: Golfbaan Kralingen.
Waterkip kiest bijzondere broedplek op golfbaan Algemeen 6 uur geleden

Uit de krant