Het Nationale Vuurwerk tijdens de editie van afgelopen keer. Foto: Heleen Hagoort
Het Nationale Vuurwerk tijdens de editie van afgelopen keer. Foto: Heleen Hagoort

Toch weer hoop voor Het Nationale Vuurwerk: ‘Ondenkbaar dat dit verdwijnt’

Algemeen 3.493 keer gelezen

Rotterdam - Als het aan de ChristenUnie Rotterdam ligt, blijft Het Nationale Vuurwerk op de Erasmusbrug volgend jaar toch nog behouden. Het zou goed kunnen dat er in het voorjaar toch nog financiën worden gevonden voor de populaire vuurwerkshow tijdens de jaarwisseling.

Door voorgenomen bezuinigingen staan het Nationale Vuurwerk, Het Nationale Kindervuurwerk én vuurwerkshows in Nesselande en Hoek van Holland op de tocht. ‘Dit verlies zou een flinke stap terug betekenen voor de veiligheid en het welzijn van hulpverleners en burgers tijdens de jaarwisseling’, aldus de ChristenUnie. Bovendien zou het de handhaving van het consumentenvuurwerkverbod bemoeilijken, omdat de noodzaak voor een veilig en grootschalig alternatief komt te vervallen.

Om dit te voorkomen, heeft de ChristenUnie Rotterdam zich tijdens de behandeling van de begroting voor 2025 sterk gemaakt voor het behoud van het Nationale Vuurwerk. ChristenUnie-fractievoorzitter Tjalling Vonk benadrukte het belang van de centrale vuurwerkshow als veilig en sociaal verantwoord alternatief, en pleitte bij de gemeenteraad voor blijvende ondersteuning. De wethouder voor Cultuur gaf in reactie hierop een hoopgevend signaal. Hij heeft toegezegd om het belang van het behoud van de centrale vuurwerkshow nadrukkelijk te betrekken bij de financiële besluitvorming in het voorjaar.

“Het Nationale Vuurwerk is niet alleen een mooie traditie, maar ook een belangrijk instrument voor een veilige jaarwisseling,” aldus Tjalling Vonk. “Door het behoud van deze centrale vuurwerkshow geven we niet alleen de Rotterdammers een gezamenlijke en feestelijke viering, maar ondersteunen we ook artsen, agenten en andere hulpverleners die zich tijdens de jaarwisseling inzetten voor onze veiligheid. Het is ondenkbaar dat dit alternatief verdwijnt.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Döner Croissant. Foto: Taste World Fest
Binnenkort ook in Rotterdam: de Döner Croissant, die in Duitsland al viral gaat Algemeen 1 uur geleden 8
Miranda van der Molen is in 25 jaar vergroeid geraakt met TC Schiebroek. Als ze daar in het clubhuis achter de bar staat, is ze thuis.
Miranda staat al 25 jaar achter de bar bij TC Schiebroek: ‘Bij de club ben ik thuis’ Algemeen 2 uur geleden 1
Levensgevaarlijke pillen in omloop. Foto: Trimbos Instituut
Politie waarschuwt voor levensgevaarlijke XTC-pil met afbeelding Donald Trump erop Algemeen 2 uur geleden
De loopbrug in de toekomst. Beeld: Gemeente Rotterdam
Dit zijn de plannen voor de kantoorpanden bij Zuidplein en de loopbrug naar Ikazia Algemeen 2 uur geleden 5
De Varenbuurt. Beeld: Politie Rotterdam
Politie zoekt informatie over reeks vernielingen aan auto’s in Ommoord Algemeen 3 uur geleden 2
Foto: Chris Farkas
Deze kinderen komen maandag fris geknipt en met nieuwe spulletjes naar de eerste schooldag Algemeen 3 uur geleden 2

Uit de krant