Het Reizend LeerCircus van Stichting Wijkcollectie staat zeven dagen lang op het Noordplein (tot en met 18 september). Foto: Marijke Gips
Het Reizend LeerCircus van Stichting Wijkcollectie staat zeven dagen lang op het Noordplein (tot en met 18 september). Foto: Marijke Gips

Verhalen, kunst, muziek én theater op het Noordplein

Algemeen 1.037 keer gelezen

Rotterdam - Vanaf vandaag, donderdag 12 september  kun je de tweede editie van het Reizend LeerCircus van Stichting Wijkcollectie zeven dagen lang op het Noordplein meemaken. Met het LeerCircus creëert de Wijkcollectie een plek waar bewoners, kunstenaars, theatermakers en muzikanten uit Rotterdam samen vraagstukken uit hun wijk bespreken. 

Omdat de straten en buitenruimte in het Oude Noorden een belangrijke rol spelen, is dit keer het thema ‘Vind het geluk op straat’.

In een open tent-creatie van Frans van der Horst zijn op het Noordplein zeven dagen lang kunstwerken, foto’s en gedichten van bewoners en kunstenaars te zien. Ook is er een (jongeren)programma in samenwerking met Cult North, vertellen bewoners verhalen tijdens de Oogstmarkt en is er livemuziek. Verschillende kunstenaars uit de wijk hebben het Oude Noorden in beeld gebracht. Zo wordt er werk getoond van jonge fotografen die onder leiding van Stacii Samidin de wijk vanuit hun perspectief laten zien.

Feestelijke opening

De officiële opening van het Reizend LeerCircus is vandaag (vanaf 17.30 uur) met een VerhalenCafé vol verhalen van bewoners, spoken word en livemuziek. Op vrijdag 13 september laten bewoners onder leiding van fotograaf Stacii Samidin en spoken word-artiest KMR zien en horen hoe zij de wijk beleven in een avond vol fotografie, spoken word en muziek. Op zaterdag 14 september zorgen Theatergroep Ouwe Rotten en live Muziek tussen 11.00 en 13.30 uur voor een feestje tijdens de Rotterdamse Oogstmarkt. Vanaf 11.00 uur zijn er op zondag 15 september de workshops Maak je eigen gelukstraat, Buurtschilderingen op doek en Groene portretten maken. Op woensdag 18 september sluit het LeerCircus feestelijk af met een gezamenlijke maaltijd en livemuziek.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Teun Griffioen op zijn Larenkamp-bankje: 'De oude Zuidwijkers zijn geen leugenaars meneer!' Foto: Joop van der Hor
‘Leugenbankjes’ bij de Larenkamp terug op oude plek dankzij de inzet van Teun Griffioen Algemeen 23 minuten geleden
Foto: Servaas Freijsen
Het gerestaureerde Veerhuis heeft nu ook een mooi opgeknapte tuin Algemeen 36 minuten geleden 1
Met het letterlijk 'buiten hangen van de vuile was' wil de organisatie zichtbaar maken dat praten over kindermishandeling belangrijk en noodzakelijk is. Foto: Unsplash.
In Rotterdam hangt de ‘vuile was’ buiten voor open gesprek over jeugd en opvoeding Algemeen 42 minuten geleden
Foto: Geef Tegengas
En dat is dag 10... Ook vandaag wordt het havenspoor geblokkeerd door actievoerders Algemeen 45 minuten geleden
Het cruiseschip is aangemeerd in de Rotterdamse haven. Foto: Leopixels.
Virusschip Hondius meert aan in Rotterdam: bemanning in quarantaine Algemeen 1 uur geleden 3
Grazende koe in de wei van Floating Farm Foto: Bart Bos
Partij voor de Dieren voert actie tegen Floating Farm in de Merwehave: ‘Niet duurzaam en diervriendelijk’ Algemeen 4 uur geleden 3

Uit de krant