Zo moet Sawa eruit komen te zien. Foto: woneninsawa.nl
Zo moet Sawa eruit komen te zien. Foto: woneninsawa.nl

De bouw van de eerste houten woontoren van Rotterdam schiet lekker op

Algemeen 4.454 keer gelezen

Rotterdam - De bouw van Sawa schiet al lekker op. Het gebouw op de Lloydpier wordt het eerste hoge woongebouw in Rotterdam dat vrijwel volledig van hout is gemaakt. In maart begon de bout, Fred Marree nam er deze week een kijkje en maakte een kort filmpje van Sawa in aanbouw.

Lees verder onder de tweet.

In dit iconische gebouw dat voor het grootste gedeelte uit hout zal bestaan, komen 109 woningen, waarvan de helft in het betaalbare segment. Sawa is niet alleen architectonisch bijzonder, maar wordt ook nog eens duurzaam en circulair gebouwd..

Het hele gebouw is van hout. Het gebruikte hout is afkomstig van duurzaam bosbeheer. Voor elke gekapte boom voor Sawa worden er drie bomen terug geplant.

Voor wie denkt dat een houten gebouw makkelijk in brand kan vliegen, meldt de ontwikkelaar het volgende: ‘De houten geïmpregneerde bouwdelen zijn vormvast, thermisch isolerend, brandwerend en luchtdicht.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er brand gesticht bij de spoorbrug in Rotterdam-West. Foto: FlashphotoNL
Treinen tussen Rotterdam en Delft kunnen weer rijden Algemeen 7 uur geleden
Foto: Bart Bos
Langzaam zijn de muziekkoepels van de pleinen verdwenen, maar niet overal Algemeen 11 uur geleden
Henk van der Bijl. Foto: Feyenoord Rotterdam
Henk van der Bijl overleden, hij was de oudste nog levende Feyenoorder Algemeen 11 uur geleden 3
Ina Klaassen in Depot Boijmans Van Beuningen. Foto: Aad Hoogendoorn
Directeur Ina Klaassen van Museum Boijmans Van Beuningen overleden Algemeen 11 uur geleden
Foto: Gemeente Rotterdam
Drie weken lang geen lift in de Maastunnel Algemeen 13 uur geleden 6
Rotterdam Centraal. Foto: Iris van den Broek
Treinverkeer rond Rotterdam ernstig ontregeld Algemeen 14 uur geleden 5

Uit de krant