Leontien van Moorsel doneerde de fiets van haar dochter. Foto: Vivienne Magalie
Leontien van Moorsel doneerde de fiets van haar dochter. Foto: Vivienne Magalie

Kunstenaar pimpt tweedehands fietsen voor Rotterdammers die geen tweewieler kunnen betalen

Algemeen 2.015 keer gelezen

Rotterdam - De Rotterdamse graffiti-artiest Sander Kerkwijk, werkzaam bij Daily Focus, heeft in opdracht van graffitinetwerk dertig tweedehands fietsen een nieuwe look gegeven. Deze worden na de make-over weggegeven aan Rotterdammers die het niet kunnen betalen. 

Leontien van Moorsel presenteerde vandaag de creaties voor het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen. Op maandag 12 augustus vindt daar de officiële opening en ploegenpresentatie van de Tour de France Femmes plaats. De fietsen worden gedoneerd aan De Fietsbank.

Het aantal (dertig) en de kleur (geel) staan voor de dertig dagen tot de Grand Départ van de Tour de France Femmes avec Zwift (van 11 tot en met 13 augustus). De actie is onderdeel van de campagne ‘Geef door die Fiets’, die  meer Rotterdammers aan een fiets wil helpen.

Fiets van dochter Leontien van Moorsel

Volgens cijfers van Gemeente Rotterdam heeft ruim 22 procent van de Rotterdammers geen fiets, waaronder bijna 10.000 kinderen. Daarom startte de gemeente dit jaar een inzamelactie van heren-, vrouwen- en kinderfietsen op verschillende locaties in de stad. Vandaag kunnen Rotterdammers bij het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen hun overbodige fiets doorgeven aan andere Rotterdammers. Olympisch kampioene Leontien van Moorsel draagt haar steentje bij en doneerde de fiets van haar dochter.

Oproep aan de stad

De gemeente moedigt Rotterdammers aan om een fiets die ze niet meer gebruiken door te geven aan mensen die geen fiets kunnen betalen. Sema Acar, projectleider Fietsbank bij Gemeente Rotterdam: “De gemeente wil dat iedere Rotterdammer op een gezonde en actieve manier door de stad kan reizen. Op de fiets dus! Daarom heeft de gemeente een Fietsbank: die brengt vraag en aanbod van fietsen bij elkaar. Deze fietsen zijn bedoeld voor mensen die ze het hardst nodig hebben. En verder is het opnieuw gebruiken van fietsen natuurlijk heel erg duurzaam! Daarom onze oproep aan de stad: heeft u een fiets over die niet meer wordt gebruikt? En is deze fiets nog in redelijke staat? Doneer de fiets aan de Fietsbank.”

De dertig vrouwen- en kinderfietsen zijn door Trevvel gedoneerd en worden op korte termijn uitgegeven vanuit de Fietsbank. Het vervoersbedrijf zorgt tevens voor het vervoer bij alle pop-up inzamelpunten en haalt momenteel fietsen bij al hun klanten op. Mirl de Bruin, General Manager Trevvel: “Wij zijn enorm trots dat we een bijdrage kunnen leveren aan deze voor Rotterdammers belangrijke fietsinzamelingscampagne.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Döner Croissant. Foto: Taste World Fest
Binnenkort ook in Rotterdam: de Döner Croissant, die in Duitsland al viral gaat Algemeen 5 uur geleden 9
Miranda van der Molen is in 25 jaar vergroeid geraakt met TC Schiebroek. Als ze daar in het clubhuis achter de bar staat, is ze thuis.
Miranda staat al 25 jaar achter de bar bij TC Schiebroek: ‘Bij de club ben ik thuis’ Algemeen 6 uur geleden 1
Levensgevaarlijke pillen in omloop. Foto: Trimbos Instituut
Politie waarschuwt voor levensgevaarlijke XTC-pil met afbeelding Donald Trump erop Algemeen 6 uur geleden
De loopbrug in de toekomst. Beeld: Gemeente Rotterdam
Dit zijn de plannen voor de kantoorpanden bij Zuidplein en de loopbrug naar Ikazia Algemeen 6 uur geleden 9
De Varenbuurt. Beeld: Politie Rotterdam
Politie zoekt informatie over reeks vernielingen aan auto’s in Ommoord Algemeen 7 uur geleden 2
Foto: Chris Farkas
Deze kinderen komen maandag fris geknipt en met nieuwe spulletjes naar de eerste schooldag Algemeen 7 uur geleden 3

Uit de krant