
Westkop in Museumpark Rotterdam maakt zich klaar voor de zomer
Algemeen 2.134 keer gelezenRotterdam - Pizzakroeg Westkop in Museumpark Rotterdam heeft na een roerige start in coronatijd al grote stappen gezet en er worden dit jaar weer mooie powermovesgemaakt. Eigenaar Thomas Tournier heeft de handen ineengeslagen met Joy Medina als mede-eigenaar en in de keuken is er een nieuwe aanwinst: Bram Vrolijk.
Met een berg ervaring zorgt Bram voor een verdieping van de Italiaanse gerechten. Zo staan er pizza’s van eigen deeg, puccia’s en huisgemaakte tiramisu ‘s op de nieuwe kaart. “We maken ons met elkaar klaar voor de beste zomer tot nu toe; met de nieuwe kaart, meer bieren op de tap en toffe evenementen”, aldus Thomas.
Samen aan het roer
Westkop heeft in de afgelopen 3,5 jaar al het nodige meegemaakt met de coronacrisis en verbouwingen rondom de zaak. Thomas is erg enthousiast over het afgelopen jaar: “We zien eigenlijk pas een jaar wat er allemaal kan bij Westkop en dat gaat hartstikke goed! Zo goed, dat ik wel wat hulp kon gebruiken.” En daar komt Joy Medina om de hoek kijken. “Ik werkte alweer ruim twee jaar bij Westkop en daarvoor bij Hotel New York. Ik was opzoek naar een ruimte om een eigen zaak te openen. Toen kwam Thomas met het voorstel om bij Westkop in te kopen”, vertelt Joy. Zo gezegd, zo gedaan! Thomas: “Ja, het was eigenlijk 1+1=2, want ik wilde geen goed personeel verliezen en ik zag een partner voor de zaak wel zitten. Misschien dat ik de zaak dan af en toe ook los kan laten haha!” Door de krachten te bundelen is het nu ook mogelijk om zeven dagen per week open te zijn. De deuren zijn nu ook op maandag geopend.
Lees verder onder foto.
![]()
Bram Vrolijk met pizzabollen in de keuken. Foto: pr
Nieuwe wind in de keuken
Westkop had moeite met het personeel rond te krijgen. “Dan zie je dat je eigenlijk volle bak kan draaien met een vol terras, heb je te weinig mensen voor de keuken. We hebben gelukkig een aantal toppers die zijn gebleven en nu ook een nieuwe chef: Bram Vrolijk”, vervolgt Thomas. Een bedreven chef die met zijn kennis ervoor heeft gezorgd dat het pizzadeeg zelf gemaakt wordt. Joy: “Echt een upgrade! De pizza’s zijn nog lekkerder!” De kaart is uitgebreid met verse puccia’s (brood van pizzadeeg) tijdens de lunch, rijk gevulde calzones, huisgemaakte tiramisu en elke week wisselende specials. Bovendien is de keuken verbouwd om de capaciteit te vergroten.
Veel plannen
Westkop wordt al goed gevonden voor een pizza en een borrel, maar de mannen hebben ook veel plannen om de avonden uit te breiden. Bijvoorbeeld Tap Take-Overs, waarbij de tap wordt gevuld met bieren van e´e´n brouwer en deze zelf ook aanwezig is om het een en ander te vertellen over de bieren. “We hebben al hele leuke avonden gehad met Gebrouwen door Vrouwen en Kompaan. De gasten vinden het leuk om nieuwe bieren te ontdekken en een verhaal erbij te krijgen”, vertelt Thomas. Ook de eerste pub quiz was een succes. Joy: “Onze Neeke en Ferry, die normaal achter de bar staan, kwamen met het idee om een pubquiz te organiseren. Deze zat gelijk vol!” Na het borrelen wordt er ook gedanst bij Westkop.
Er staan weer diverse feesten op de planning: Vroeg Pieken op 25 maart als de klok een uur achteruit gaat en op Koningsdag wordt het hele terras omgetoverd tot een festival. De evenementen worden aangekondigd op de social media-kanalen van Westkop.















