
Twee slimme camera’s in Rotterdam om automobilisten met telefoon achter het stuur te betrappen
Politie 20.876 keer gelezenRotterdam - Op twee plekken in Rotterdam staan zogenoemde focusflitsers die kunnen zien of een automobilist achter het stuur een telefoon vastheeft. De slimme camera’s staan momenteel tijdelijk op Matlingeweg in Overschie en de Vierhavenstraat bij Marconiplein.
Onderzoek toont aan dat 75 procent van de automobilisten weleens hun telefoon gebruikt tijdens het rijden. Als je 50 km/uur rijdt, en je kijkt drie seconden op een scherm, dan heb je 42 meter afgelegd. Om de veiligheid op de weg te verhogen, heeft het Openbaar Ministerie nu in het hele land focusflitsers geplaatst. Eerder dit jaar werd dit systeem al getest in Den Haag.
Boete van 430 euro
De focusflitser heeft een camera die het vasthouden van een mobiel elektronisch apparaat kan detecteren. Foto’s waarop het systeem een mobiele telefoon in de hand van de bestuurder detecteert, worden doorgegeven aan het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB). Een buitengewoon opsporingsambtenaar (boa) beoordeelt vervolgens de foto’s. Indien blijkt dat de bestuurder daadwerkelijk een mobiel apparaat vasthield, ontvangt de kentekenhouder een boete van 430 euro.
Makkelijk te verplaatsen
De flitsers in Rotterdam blijven daar niet permanent staan. Ze maken deel uit van een serie van vijftig mobiele camera’s die op verschillende plekken in Nederland zullen worden ingezet. De focusflitser is makkelijk te verplaatsen, waardoor deze op wisselende locaties door heel Nederland ingezet kan worden.















