Gezellig Crooswijks hoekje met Bar Alaska. Foto: De Havenloods
Gezellig Crooswijks hoekje met Bar Alaska. Foto: De Havenloods

Crooswijk gekozen in de lijst met 40 coolste wijken ter wereld in 2026

Algemeen 625 keer gelezen

Rotterdam - Crooswijk staat in de lijst met 40 coolste wijken ter wereld in 2026 van Time Out. De Rotterdamse wijk staat zelfs behoorlijk hoog. Op plek 21. De allercoolste wijk ter wereld is Jongno 3-ga in Seoul, op nummer twee staat L’Ocean District in Rabat en op drie Neos Kosmos in Athene.

Time Out schrijft dat Crooswijk ook wel bekend staat als ‘het echte Rotterdam’, met de Rotte, de Heineken-brouwerij en het industriële verleden van de wijk. ‘Na de neergang van de industrie raakte de wijk enigszins in de vergetelheid. Tegenwoordig hebben de oude fabrieken en slachthuizen plaatsgemaakt voor woningen; creatievelingen en nieuwe restaurants voegen zich bij de gevestigde, door families gerunde cafés en Surinaamse barbecuezaken die samen deze groene, rauwe en charmante smeltkroes van een wijk vormen.’

Linker Rottekade

Time Out roemt het stukje Crooswijk aan de Linker Rottekade, waar horecagelegenheden als Man Met Bril Koffie Hotel, Bar Dertien en Bar Alaska voor gezelligheid zorgen. Maar ook het eten bij La Baguetteria en de biertjes bij café Eden vielen blijkbaar in de smaak. En wanneer de toeristen naar Crooswijk toe moeten? Het einde van de lente en begin van de zomer. Maar dat wisten we natuurlijk al.

Meer dan alleen het centrum

Rotterdam Partners is verheugd met de erkenning. De journalist van Time Out die het artikel schreef, komt al meer dan tien jaar in Rotterdam en is ‘gecharmeerd geraakt van het creatieve karakter van de stad.’ Ook wethouder Tim Versnel is blij: “Artikelen als dit inspireren bezoekers om meer te ontdekken dan alleen het stadscentrum. Dit is goed nieuws voor de vele lokale ondernemers die profiteren van het toerisme.’

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

De Milkshake-egel. Foto: Natuurhistorisch Museum Rotterdam
Twintig jaar na de beroemde McFlurry-egel is er nu de Milkshake-egel Algemeen 1 uur geleden 1
Gezellig Crooswijks hoekje met Bar Alaska. Foto: De Havenloods
Crooswijk gekozen in de lijst met 40 coolste wijken ter wereld in 2026 Algemeen 2 uur geleden 6
Het stadhuis van Rotterdam. Foto: Ossip van Duivenbode
Brug of tunnel: is er nog ruimte om van koers te veranderen? Algemeen 4 uur geleden 8
Zingen is topsport voor je brein. Foto Veerle Hofkens
Zingen is topsport voor je brein Algemeen 5 uur geleden
De editie van vorig jaar. Foto: Michelle Urbiztondo
Alles waar een groen hart naar verlangt Algemeen 5 uur geleden
Clare Stewart. Foto: IFFR
Zakelijk directeur Clare Stewart stopt bij het International Film Festival Rotterdam Algemeen 5 uur geleden

Uit de krant