
Op deze plek wordt Getijdenpark Feijenoord aangelegd
Algemeen 161 keer gelezenRotterdam - De aanleg van het Getijdenpark Feijenoord is in volle gang. Maar waar komt dat nieuwe stuk natuur in de Maas nu precies? Op deze foto is het mooi te zien. In het verlengde van het Eiland van Brienenoord.
De bouw gebeurt in twee fases. Op dit moment is fase 1 aan de gang, en dat duurt tot zomer 2028. Fase 2 volgt daarna en loopt tot 2029. In fase 1 wordt eerst gebaggerd. Daarna komt er zand, worden dammen aangelegd en worden de nieuwe eilanden opgebouwd.
Tot het Mallegatpark
Het Getijdenpark loopt straks van het Eiland van Brienenoord tot het Mallegatpark. De natuur beweegt mee met eb en vloed. Het water stijgt en daalt hier zo’n twee meter. Daardoor ontstaat een landschap met slikken, riet, wilgen en algen.
Eiland van Brienenoord
Het Eiland van Brienenoord wordt door Getijdenpark Feijenoord uiteindelijk zo’n 800 meter langer. Bezoekers kunnen straks wandelen, roeien en dicht bij de rivier komen via vlonders. Soms komt er een zeehond langs. Bevers en bijzondere vogels voelen zich hier ook thuis.
Lees hier het verhaal dat De Havenloods publiceerde bij de start van de aanleg van het bijzondere nieuwe park.















