
Voor het eerst rijdt er op het Zomercarnaval een praalwagen mee met alleen maar kinderen
Algemeen 258 keer gelezenRotterdam - Er rijdt dit jaar voor het eerst een praalwagen met alleen maar kinderen mee tijdens de straatparade van het Zomercarnaval: Las Semillas. Je kunt ze zien op plek 11 in de stoet. Juich maar extra hard voor ze, want: ‘We willen kinderen een eigen plek geven, waar ze zich bijzonder kunnen voelen.’
Het is een gezamenlijk idee van Kathleen Loods, organisator Rotterdam Unlimited en Celine Rodgers, de Queen van vorig jaar. Kathleen is de moeder van Eden, het meisje dat in 2025 als Zomerprinses van De Havenloods op de voorste praalwagen stond: “Ik heb bij mijn dochter gemerkt wat het doet als je zo de ruimte krijgt, wat het voor je zelfvertrouwen kan betekenen. Dat gunnen we veel meer kinderen!”
De magie van het Zomercarnaval
Zo gezegd, zo gedaan. Kathleen: “De bedoeling is dat het Zomercarnaval toegankelijker wordt voor kinderen. Er staan wel heel veel kinderen langs de route van de straatparade. Maar zelf meedoen, is niet altijd even makkelijk. Er kan er immers maar eentje de prinses zijn. Door een eigen praalwagen krijgen meer kinderen de kans. Want als je zelf meeloopt, ervaar je pas echt goed de magie van het Zomercarnaval!”
Kindercarnaval
Zondag 19 juli presenteerde de nieuwe kindergroep zich op het Kindercarnaval, mét straatparade door Katendrecht. Las Semillas bestaat uit 35 kinderen, van 8 tot en met 14 jaar, met alle mogelijke achtergronden die je in Rotterdam kunt vinden. En ze dragen een prachtig kostuum. Kathleem: “Het thema is ‘De kracht van de paradijsvogel’. Want ook paradijsvogels laten zich zien, pronken met hun kleuren.”















