
Tot ver in november rijden er geen trams meer over het Hofplein
Algemeen 216 keer gelezenRotterdam - OV-reizigers opgelet: vanaf vrijdag 18 juli moeten jullie rekening houden met flinke aanpassingen in het tramverkeer rond het Hofplein. Door werkzaamheden aan het plein rijden er tot en met zondag 22 november geen trams over het Hofplein.
De gemeente Rotterdam richt het Hofplein opnieuw in. Tegelijkertijd vervangt de RET de tramsporen en wordt de halte Weena aangepast. Daardoor kunnen trams in deze periode niet over het Hofplein rijden.
De werkzaamheden hebben gevolgen voor tramlijnen 1, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 12, 14 en 18. Deze lijnen rijden gedurende de werkzaamheden een omleidingsroute. Lijnen 1, 3, 7 en 11 rijden deels via de Lijnbaan. Lijnen 4 en 8 zijn tijdelijk opgesplitst en op verschillende lijnen vervallen haltes, zoals Stadhuis, Weena en Rotterdam Centraal. Lijn 6 blijft gewoon rijden tussen Kleiweg en Soetendaalseweg.
De meeste werkzaamheden vinden overdag plaats. Om het Hofplein zoveel mogelijk bereikbaar te houden voor het overige verkeer, wordt er ook op enkele avonden en nachten gewerkt. Het aan- en afvoeren van materialen kan in de omgeving voor geluidshinder zorgen.
De RET adviseert reizigers rekening te houden met extra reistijd en vooraf de actuele reisinformatie te controleren. Tijdens de werkzaamheden gelden aangepaste routes voor trams en bussen.















