Het vernieuwde Prins Alexanderplein in Prins Alexander. Foto: Rhalda Jansen
Het vernieuwde Prins Alexanderplein in Prins Alexander. Foto: Rhalda Jansen

Het vernieuwde Prins Alexanderplein is klaar, dit is er allemaal veranderd!

Algemeen 283 keer gelezen

Rotterdam - Het vernieuwde Prins Alexanderplein in Prins Alexander is klaar. Het plein is veranderd in een groen stadsplein waar in de toekomst van alles te beleven moet zijn. Je kunt er ontspannen op een terras of bankje, verkoeling zoeken bij waterfonteintjes of genieten van evenementen, zoals een pleinbioscoop en muziekoptredens. Morgen is de officiële oplevering, komende weken is er van alles te beleven.

Het Prins Alexanderplein is het eerste vergroenings-stadsproject dat klaar is. Het ontwerp voor het plein is in samenwerking met ontwerpbureau MORE Landscape gemaakt. Aan de andere stadsprojecten is het werk nog in volle gang, zoals op het Hofplein, het Rijnhavenpark, Getijdenpark Feijenoord en Nelson Mandelapark. Rondom (West)Blaakpark en het Hofbogenpark is het op dit moment wat stiller.

Lees verder onder de foto.


Foto: Rhalda Jansen

Extra groen

Op het Prins Alexanderplein is bijna 2.500 vierkante meter extra groen aangeplant. Er zijn ongeveer 50 bomen bij gekomen, groot en klein, zoals elzen, iepen en berken. De komende jaren zal het groen verder uitgroeien. De grote monumentale kastanjeboom op het plein is gebleven. Het grote verlaagde plantvak aan de zuidzijde bevat kleurrijke planten, zoals de grote kattenstaart, de wateraardbei en de gele lis. De bomen en planten trekken vogels, vlinders, vleermuizen, bijen en andere insecten aan.

Lees verder onder de foto.


Foto: Rhalda Jansen

Regenwater opvangen 

Het verlaagde plantvak werkt als waterberging voor regenwater. Dat water is nuttig als watervoorziening voor de bomen en planten en om het grondwater aan te vullen. Bij hevige regenbuien verdwijnt het overtollige water naar open water. Hierdoor is er minder kans op wateroverlast. De wensen en ideeën van bewoners en ondernemers rond het plein zijn meegenomen in het ontwerp. Kinderen kunnen plezier maken met de nieuwe bedriegertjes: fonteintjes die water spuiten op onverwachte momenten. Ook komt er een watertappunt en zijn er veel meer zitplekken.

Lees verder onder de foto.


Foto: Rhalda Jansen

Nieuwe woningen 

Het voormalige kantoorgebouw De Ster is veranderd in een wooncomplex met 169 huurappartementenmet een rooftopbar met daktuin op de tiende verdieping. Ook de kantoorgebouwen Saturnus en Alex maken in de toekomst plaats voor woningen.

Feestelijk zomerprogramma 

Om de vernieuwing te vieren zijn er tot 18 juli allerlei gratis evenementen. Een paar voorbeelden: 

  • van donderdag 9 juli tot en met zondag 12 juli tussen 16.00 en 22.00 uur: optredens van lokale talenten en opkomende artiesten
  • op vrijdag 10 juli van 18.00 tot 21.00 uur: gratis pleinbioscoop met filmvoorstellingen. Voor programma en gratis tickets: www.noirnoir.nl.
  • Op zaterdag 11 juli van 17.30 tot 20.30 uur: gratis pleinbioscoop met weer nieuwe filmvoorstellingen. Voor programma en gratis tickets: www.noirnoir.nl.
  • Op zaterdag 18 juli van 15.00 tot 22.00 uur: gratis Summerbeat Festival. Dit is een festival in tropische sferen, met wereldmuziek en een kinderdorp. Meer info op www.stfemaleforce.nl.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Beeld: Openbaar Ministerie
Douane vindt duizenden kilo’s cocaïne in de haven van Rotterdam Algemeen 2 minuten geleden
Het vernieuwde Prins Alexanderplein in Prins Alexander. Foto: Rhalda Jansen
Het vernieuwde Prins Alexanderplein is klaar, dit is er allemaal veranderd! Algemeen 1 uur geleden
Directeur Diana Chin-A-Fat van Poetry International. Foto: Willem de Kam
Poetry International wint Cultuurfonds Prijs en krijgt 100.000 euro Algemeen 1 uur geleden
Scene uit Gohan. Foto: LantarenVenster
Naar de bioscoop samen met je hond Algemeen 2 uur geleden 3
Foto: Marco Goudappel
‘Dit is hoe een meerkoet haar jongen moet grootbrengen’ Algemeen 2 uur geleden
Stockfoto: Robin Utrecht
Jeugdzorg zoekt kamers waar jongeren wat aandacht krijgen en kunnen oefenen met zelfstandig wonen Algemeen 2 uur geleden

Uit de krant